wróć

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

* Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę na podatki.gov.pl.
* Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy.
* Złóż PIT elektronicznie, dzięki czemu szybko otrzymasz zwrot podatku.
* Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo.

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online i bez wychodzenia z domu, m.in. poprzez serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

W e-Urzędzie Skarbowym masz dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Możesz zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat. Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal.
E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.
Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym

W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego, wcześniej umów się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty.
Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.
Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników.
Bez umawiania wizyty dokumenty możesz dostarczyć do urzędu poprzez złożenie w urnie wystawionej w urzędzie (bez potwierdzenia odbioru) lub wysłanie pocztą.
Ze względu na sytuację epidemiczną w poszczególnych urzędach skarbowych mogą wystąpić czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na stronach internetowych urzędów.
Telefoniczna rezerwacja wizyty

W Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu  wizytę możesz zarezerwować także telefonicznie pod nr 18 26 30 468 lub 182630434
Dodatkowe numery infolinii urzędu:
PIT – nr telefonu: 18 26 30 465
VAT – nr telefonu: 18 26 30 437
CIT – nr telefonu: 18 26 30 435
spadki/darowizny – nr telefonu: 18 26 30 471
rejestracja podatników – nr telefonu: 18 26 30 445
egzekucja administracyjna – nr telefonu: 18 26 30 448
rachunkowość podatkowa – nr telefonu:18 26 30 487
komórka wierzycielska – nr telefonu: 18 26 30 481

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Najprościej zrobić to przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje. Jeżeli złożysz swoje zeznanie w formie elektronicznej szybciej otrzymasz zwrot nadpłaconego podatku – urząd skarbowy zrealizuje zwrot w terminie do 45 dni.