wróć

Spotkanie Noworoczne Burmistrza Szczawnicy

W czwartek 20 lutego 2014r. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda spotkał się z przedstawicielami instytucji działających na terenie Gminy oraz z samorządowcami z sąsiednich miejscowości. Spotkanie zorganizowane w Karczmie Pienińskiej miało charakter uroczysty. Przybyli na nie lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, i innych działających na tym terenie i w regionie instytucji oraz szczawniccy radni. Burmistrz Grzegorz Niezgoda przywitał wszystkich zebranych, następnie podczas krótkiej prezentacji podsumował działania Samorządu Szczawnicy w roku 2013r. Mówił o inwestycjach takich jak np. most na Potoku Sielskim oddany do użytku końcem listopada 2013r., i o planach na rok 2014.
- Uzgodnienia z prywatnym inwestorem pozwolą na wybudowanie dużego i funkcjonalnego ośrodka zdrowia. Rozmawiamy również z firmami, które podejmą się budowy wyciągu narciarskiego na Jarmucie i Durbaszce. W roku 2014 ruszamy z przebudową Urzędu Gminy, natomiast największymi inwestycjami, których realizacja niebawem się rozpocznie na terenie Szczawnicy są: budowa dwupoziomowego parkingu w Pieninach i realizacja kanalizacji w Szlachtowej i w Jaworkach. – poinformował burmistrz Niezgoda.
Spotkanie było też okazją do podkreślenia plusów Szczawnicy i jej atutów takich jak nagrody i wyróżnienia zdobyte w 2014r. m.in. wysokie IV miejsce zajęte przez gminę w rankingu magazynu „Wspólnota” – Szczawnica pod względem pozyskania środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca znajduje się w czołówce miast polskich. Skutkuje to poprawą infrastruktury i przekłada się na atrakcyjność turystyczną miejscowości.
Podczas spotkania noworocznego wyróżnieniem pt. „Perła Pienin” nagrodzono kolejne osoby zasłużone dla Szczawnicy i Pienin. Pierwszy raz takie statuetki przyznano w roku 2013r. W tym roku osoby wyróżnione to:
- ks. Franciszek Bondek – wieloletni i obecny proboszcz parafii Szczawnica, pracowity i zaangażowany gospodarz. Jemu m.in. szczawniccy parafianie zawdzięczają starania o renowację kościoła pw. Św. Wojciecha Bł. Męczennika w Szczawnicy. Prace renowacyjne ukończono w 2013r.
- Pani Maria Malinowska – była pani skarbnik Miasta i Gminy Szczawnica. Zaangażowanie oraz dbałość, jaką Pani Maria Malinowska wykazywała o finanse publiczne, w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Szczawnicy i uczynienia z niej nowocześnie zarządzanego miasta.
- Oddział Pieniński PTTK, który w roku 2013 obchodził 12-.lecie istnienia. Za działalność społeczną i pracę na rzecz Pienin, przyrody, turystyki w regionie. W imieniu Oddziału statuetkę odebrał Marek Misztal – prezes organizacji.
- Euroregion Tatry - Dzięki współpracy z Euroregionem Miasto Szczawnica zrealizowało w 2013r. dwa projekty: Poprawa bezpieczeństwa ruchu turystycznego na ścieżce pieszo-rowerowej łączącej centrum Uzdrowiska Szczawnica ze Słowacją oraz System międzynarodowej informacji turystycznej dla miasta Szczawnica. Są też inne projekty zrealizowane wspólnie przez Miasto i Gminę Szczawnica i Euroregion Tatry. W imieniu instytucji statuetkę odebrał Bogusław Waksmundzki.
Wieczór urozmaicił występ kabaretu „Koń Polski”, który swoimi skeczami i piosenkami rozbawił publiczność do łez.

 

 

galeria zdjęć

 

Tagi