Przejdź do stopki

To już IX edycja „Pereł Małopolski” !

Treść

W niedzielę, 19 września br. Szczawnica gościła blisko 500 zawodników z całej Polski, którzy uczestniczyli w IX edycji imprezy biegowej jaką są „Perły Małopolski”.
Miłośnicy biegów, podjęli sportowe zmagania na trasach: krótkiej - 5,6 km, średniej - 10,8 km oraz długiej - 21,3 km, prowadzących szlakami Pienińskiego Parku Narodowego.
Największą popularnością wśród zawodników cieszył się bieg na długim dystansie, który ukończyło 143 biegaczy. Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Konrad Francuz z miejscowości Mogilany(2 godz. 06 sek.) natomiast wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Holc z Lublina, która do pokonania ponad 20 km dystansu potrzebowała 2 godz. 13 min. 17 sek.
Dystans średni - 10,1 km, ukończyło ponad 106 zawodników i zawodniczek. Najlepszy na trasie okazał się Michał Dudczak, który uzyskał czas 51 min 54 sek., natomiast najlepszą kobietą na tej trasie została Joanna Sznajder z Michałowic ( 1 godz. 13 min. 07 sek).
Na trasie krótkiego dystansu wzięło udział blisko 91 zawodników. Wśród mężczyzn najlepszy czas 28 min. 26 sek. Uzyskał Paweł Chlipała z Kamienicy, natomiast najlepszą kobietą na tym dystansie została Martyna Hryc z Grywałdu (40 min. 14 sek.)
Triumfatorami krótkiego dystansu w kategorii Open Nordic Walking zostali Grzegorz Misztal z Iwanowic (48 min. 56 sek.) oraz Ewelina Domasławska – Pytlik ze Szczodrkowic (53 min. 42 sek.). Zwycięzcą średniego dystansu został mieszkaniec Osielca – Piotr Ordzowiały, który uzyskał czas 1 godz. 21 min. 49 sek., natomiast wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała mieszkanka Krakowa – Julia Zawada (1 godz. 49 min. 38 sek.).
W tegorocznych zawodach biegowych wzięły również udział dzieci w kategorii „Perełki Małopolski”
Podsumowanie zawodów oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się na scenie plenerowej przy dolnej stacji kolejki linowej na Plenicę.