wróć

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Jarmuta w Szczawnicy odbyły się miejskie uroczystości uczczenia Dnia Nauczyciela. Gospodarzem tegorocznych obchodów była Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy oraz ich dyrektor Anna Szczepaniak, która prowadziła spotkanie. Przybyły nań władze miejskie: burmistrz Grzegorz Niezgoda, wiceburmistrz Tomasz Moskalik, sekretarz miasta Tomasz Ciesielka, przedstawiciele referatu Oświaty Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele i pracownicy szkół, emerytowani wychowawcy, księża, przedstawiciele komitetów rodzicielskich, których pani dyrektor serdecznie powitała.

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda w swoim wystąpieniu życzył nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty spokoju i stabilizacji oraz wszelkiej satysfakcji z pracy i z osiągnięć uczniów, wychowanków i podopiecznych.

Dyrektor Anna Szczepaniak przypomniała fakt obchodów święta, jako rocznicy powstanie Komisji Edukacji Narodowej w dniu 14 października 1773r. i życzyła wszystkim nauczycielom z okazji ich święta zdrowia, zadowolenia z uczniów i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym. Formą prezentu i wdzięczności za trud wychowawczy i edukacyjny stał się występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Publicznego. Oprócz wiersza i piosenki skierowanej wprost do nauczycieli, zebrani obejrzeli dowcipny program artystyczny pt. „Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle”, będący swoistą wersją powstania świata, a przygotowany z młodzieżą przez pp. Katarzynę Ciesielkę, Danutę Urban, Dorotę Cebulę oraz ks. Piotra Dydo – Różnieckiego.

Po emocjach teatralnych i żartobliwych momentach przyszedł czas na radość innego rodzaju –podziękowania  złożone przez burmistrza Niezgodę  wszystkim dyrektorom szkół za ofiarną pracę i osiągnięcia zawodowe oraz wręczenie dorocznych nagród burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się nauczycielom, wytypowanym przez dyrektorów szkół i przedszkoli. Otrzymali je w tym roku: Jolanta Niewiadoma z Miejskiego Przedszkola Publicznego, Agnieszka Sobierska ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej, Danuta Urban – z Gimnazjum Publicznego oraz Joanna Moskalik ze Szkoły Podstawowej nr 1. Ponadto dyrektorzy placówek edukacyjnych przyznali swoje nagrody pracownikom szkół i wychowawcom w dowód szczególnego uznania zasług i całokształt dokonań. Dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Alicja Łazarczyk wyróżniła za pracę dydaktyczno – wychowawczą Karolinę Wiercioch i Marzenę Słowik. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szlachtowej Beata Kowalska podziękowała pracownikom obsługi Józefowi Kramarskiemu, odchodzącemu na emeryturę i Helenie Symeli oraz nauczycielom: Danucie Nowak, Beacie Wyrostek, Monice Hurkale. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Paweł Sypek przyznał swoje nagrody aż ośmiu nauczycielom: Monice Świerz, Józefie Tokarczyk, Małgorzacie Dziubińskiej – Błażusiak, Bogumile Adamczyk, Barbarze Zachwiei, Wioletcie Sypek, Annie Oleś, Małgorzacie Rams. Dyrektor Gimnazjum Publicznego i Szkoły Podstawowej nr 2 Anna Szczepaniak wręczyła swe nagrody Katarzynie Ciesielce, Dominice Smolarskiej,  Małgorzata Oleś - Gagatek, Jolancie Kaliszczak i Renacie Zachwiei.

Miłym momentem było także wręczenie kwiatów emerytowanym  nauczycielom przez dyrektorów  szkół. Zakończeniem świętowania Dnia Nauczyciela stał się wspólny posiłek, połączony z okazją do porozmawiania  i pożartowania.

Galeria zdjęć

 

Tagi