wróć

Najpiękniejsze posesje i balkony nagrodzone !

W miniony piątek 27 października br. odbyła się zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szczawnicy, podczas której rozstrzygnięto: „Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych przy budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w roku 2017”.

„W trosce o atrakcyjność naszego uzdrowiska co roku organizowany jest konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych. W ten sposób staram się wyróżnić ciężką pracę mieszkańców Szczawnicy, gdyż to oni w dużej mierze wzbogacają nasze przestrzenie publiczne barwnymi kompozycjami kwiatowymi. Uważam, że takie uhonorowanie laureatom się po prostu należy” – mówi Burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Jak co roku zgłoszeń posesji dokonywali sami mieszkańcy oraz przedstawiciele szczawnickiej Rady Miejskiej.

Wyłoniona Komisja Konkursowa w składzie przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, Rady Miejskiej w Szczawnicy, Klubu TPSP Koło „PIENINY” oraz Miejskiego Ośrodka Kultury dokonała przeglądu zgłoszonych do konkursu 12 posesji. O ostatecznym werdykcie zadecydował dobór, różnorodność, ilość kwiatów, krzewów i drzew, a także pomysłowość w aranżacji.

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorz Niezgoda wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Szczawnicy – Kazimierzem Zachwieją dokonali uroczystego wręczenia laureatom dyplomów oraz czeków pieniężnych tegorocznej edycji konkursu.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu:

Kategoria ogródki:

III miejsce – Pani Halina Gąsienica
II miejsce – Pani Wanda Synowiec
I miejsce – Państwo Bożena i Stefan Słowikowie

Kategoria balkony:

III miejsce – Państwo Maria i Ludwik Ciesielka
II miejsce – Państwo Krystyna i Andrzej Kafel
I miejsce – Państwo Sylwia i Piotr Mastalscy

Tagi