wróć

Wręczenie Perły Pienin 2017

"Perły Pienin" to uroczystość organizowana w Szczawnicy od 2007 roku w ramach której m.in. przyznawane są symboliczne statuetki dla osób, instytucji i inicjatyw organizowanych na terenie Szczawnicy. Początkowo spotkania miały charakter spotkań Burmistrza Miasta i Gminy z przedsiębiorcami i osobami wspierającymi działalność samorządową, a w późniejszym czasie zyskały prestiż i rozgłos właśnie dzięki uhonorowywaniu statuetkami "Pereł Pienin".

W dniu 01 marca br. w sali konferencyjnej sanatorium "Budowlani" odbyła się kolejna edycja w której uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, samorządów sąsiadujących ze Szczawnicą, byli Burmistrzowie Szczawnicy, radni Miasta i Gminy Szczawnica, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych i inne osoby aktywnie działające w różnych instytucjach współpracujących ze szczawnickim samorządem.

Przyznanie statuetek tegorocznym laureatom poprzedzone zostało wystąpieniem  Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorza Niezgody oraz programem artystycznym w wykonaniu mieszkanki Szczawnicy - Pani Ewy Walkowskiej.

Tegorocznymi laureatami zostali :

1. Andrzej Dziedzina - Wiwer - szczawnicki regionalista za działalności artystyczną trwale wzbogacającej wartości kultury pienińskiej i ukazującej piękno szczawnickiej gwary, członek Zespołu im. Jana Malinowskiego oraz OSP Szczawnica, a także przewodnik PTTK,
2. Jan Gondek - starosta leśnicki, za całokształt działań i inicjatyw w rozwoju współpracy polsko-słowackiej, wspólną realizację wielu projektów transgranicznych,
3. Mountain Touch i Fundacja Strefa Przygód - za inicjatywę i organizację „Biegów w Szczawnicy” propagujących sport i promujących Region Pienin.

Spotkanie zakończyło się występem kabaretu K2, który w swoich scenkach kabaretowych nawiązał do "szczawnickiej rzeczywistości".

Galeria

Tagi