wróć

Uroczystość nadania imienia Pienińskiej Szkole Zawodowej w Szczawnicy.


11 kwietnia 2018 r. nadszedł ważny dzień dla Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy .
W tym dniu miało miejsce nadanie szkole imienia Ks. Franciszka Blachnickiego.
 Uroczysta msza święta odbyła się w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n/D , którą celebrował ks. biskup Stanisław Salaterski.  Podczas mszy nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Uczniowie i rodzice uczestniczyli w uroczystości, angażując się w jej uświetnienie.
Po uroczystościach w kościele  dalsza część odbyła się w szkole , podczas której Dyrektor Szkoły Renata Kubik przedstawiła  postać nowego patrona a uczniowie zaprezentowali okolicznościowe przedstawienie.
Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy  Szczawnica Grzegorz Niezgoda wspólnie z Ks. biskupem oraz Dyrektorem szkoły.
Wybór Księdza Franciszka Blachnickiego na patrona szkoły nie był przypadkowy. Młodzież potrzebuje doskonałego autorytetu, patrona , który wskaże im drogę do przykładnego życia, a taką mocną postacią ,  wielkim duszpasterzem , wspaniałym przewodnikiem ludzi do Boga i twórcą  Ruchu Światło – Życie, był ks. Franciszek Blachnicki , który wychowywał młodzież i dorosłych w duchu patriotyzmu, moralności i odpowiedzialności, oraz poczuciu wspólnoty. Na uwagę zasługuje również fakt, że była to postać mocno związana z Pieninami.

Zdjęcia:  Renata Kubik

 

Galeria

Tagi