wróć

Weekend majowy w Szczawnicy pełen wrażeń

W pierwszy dzień kwietniowej majówki w Szczawnicy na scenie przy dolnej stacji KL "Palenica" wszystkich przybyłych bawiła m.in. gwiazda wieczoru - DANZEL - belgijski piosenkarz z kręgu muzyki tanecznej. Impreza stała się inauguracją sezonu turystycznego w Pieninach, zorganizowaną przez Miasto i Gminę Szczawnica oraz Powiat Nowotarski. Koncert supportował beatboxer, raper, wokalista KUDŁATY SOUND SYSTEM, występujący wraz z DJ - Mr. Blue Note oraz zespołem w składzie: Michał Suryś - gitara elektryczna, Kuba Lipa - bas, Grzegorz Malski - perkusja.
Drugi dzień majówki w Szczawnicy pod kolejką PKL "Palenica"przebiegał pod hasłem folkloru i kabaretu. Kapela Zbójnicka zaprezentowała muzykę pienińską, spiską i słowacką – wszystko , co w muzyce góralskiej najpiękniejsze. Potem scenę opanowali „Bajarze znad Grajcarka”, członkowie szczawnickiego Stowarzyszenia „Młodzi Inaczej 60+”, w niezwykle dowcipnych popisach satyrycznych, złożonych z góralskich skeczy własnego autorstwa , gwarowych wierszy i humorystycznych piosenek.
Na finał wystąpił kabaret K 2 z Zielonej Góry w przezabawnym „Programie z Kobietą”. Dotychczasowy męski skład K2, tworzony przez Bartosza Kaluzińskiego i Michała Zenknera, wzbogacił damski pierwiastek w osobie Dominiki Najdek. Dzięki temu można było zobaczyć kilka znakomitych damsko – męskich skeczy oraz obejrzeć znane, wspaniałe hity – jak scenkę z kowbojem w sklepie obuwniczym czy wizytę naciągacza u doktora. Ogromną zaletą artystów z K2 jest błyskotliwy talent do improwizacji i umiejętność nawiązania szybkiego kontaktu z publicznością, która bawiła się wyśmienicie!

 

Galeria

Tagi