wróć

Hej Fest 2018 w Szczawnicy

7 lipca, na plenerowej scenie przy PKL „Palenica” w Szczawnicy, wystartowała 3 edycja festiwalu Hej Fest 2018. Uroczyście otwarli ją dyrektor artystyczny festiwalu Jan Malski, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka, Łukasz Chmielowski - członek zarządu Polskie Koleje Linowe – przedstawiciel głównego sponsora i właściciela marki festiwalu oraz dziennikarz Radia Zet – Marcin Wojciechowski.
Jako pierwszy wystąpił zespół „Piersi” z energetyczną dawką tanecznych, dowcipnych tekstowo utworów, które z wykonawcami śpiewała chętnie licznie zgromadzona publiczność. Była m.in. i słynna „Bałkanica” utrzymana w stylistyce pop rocka - folku, i kultowy utwór „Całuj mnie”.
W następnej kolejności na scenie pojawił się zespół „Sonbird” z Żywca, który w zeszłym roku wygrał Festiwal Supportów, zdobył nagrodę 40 tys. zł i obecnie pracuje nad swoją pierwszą płytą. Autorski repertuar zespołu, złożonego z młodych, pełnych zapału muzyków, został świetnie przyjęty przez zebranych.
Gwiazdą koncertu inaugurującego trzecią edycję Hej Festu była Kasia Kowalska z zespołem. Bardzo lubiana piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która w 1994 roku wydała swój debiutancki album „Gemini”, na szczawnickiej scenie zaprezentowała zarówno znane przeboje: ”A to co mam” czy „Jak rzecz”, jak i piosenki z najnowszej płyty.
Organizatorem festiwalu Hej Fest jest fundacja Polish Heritage. Festiwal jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!” i odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy.
Partnerem finansowym i organizacyjnym Festiwalu było m.in. Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury, dzięki czemu wstęp na koncert był bezpłatny.

Tekst Alina Lelito

 

Galeria

Tagi