wróć

Droga na Zaskalskie w Jaworkach ukończona

Ukończona została budowa nowej nawierzchni drogi na ulicy Zaskalskie w Jaworkach. Inwestycja wykonana została ze środków pozyskanych początkiem br. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Zadanie jakie zostało wykonane, polegało na odbudowie uszkodzonej nawierzchni asfaltowej na ulicy Zaskalskie w Jaworkach. Na odcinku ponad 350 mb. i szerokości prawie 4 m wykonana została podbudowa drogi pokryta dwiema asfaltowymi warstwami. Dodatkowo z kruszywa łamanego wykonane zostały półmetrowe pobocza. W wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego, wyłoniony wykonawca wykonał całość zaplanowanych robót za kwotę 151 299,47 zł brutto.

To kolejna inwestycja drogowa realizowana przez miasto na terenie Jaworek w ostatnich trzech latach. Do najważniejszych remontów dróg gminnych na tym terenie zaliczyć możemy przesklepienie rowu przy drodze do Białej Wody za kwotę 43 000zł, odbudowę korpusu drogi o długości 500 m na ul. Czarna Woda za kwotę 143 000zł, czy odbudowa dalszego odcinka uszkodzonej nawierzchni asfaltowej na tej samej ulicy za kwotę 178 000zł. Obecnie zaś, odnawiane jest centrum wsi Jaworki z uliczkami do niego prowadzącymi.
„Jaworki to wyjątkowa miejscowość przyciągająca rocznie dziesiątki tysięcy gości, którzy podziwiając uroki przyrody borykali się z fatalną nawierzchnią dróg. Nowe, wyremontowane drogi znacznie poprawiają wizerunek Jaworek zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo nie tylko dla przybywających turystów ale przede dla wszystkich mieszkańców Jaworek” – podkreśla burmistrz Grzegorz Niezgoda
 

Tagi