wróć

Oczekiwany remont ul. Głównej w Szczawnicy

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu wspólnie z Miastem i Gminą Szczawnica rozpoczyna remont kolejnego odcinka ul. Głównej. Tegoroczna inwestycja obejmie odcinek drogi od zakończenia nowej nawierzchni wykonanej w zeszłym roku na wysokości dworca autobusowego do zjazdu na promenadę obok przystanku przy gimnazjum.

Roboty przewidziane na ulicy Głównej, których wykonawcą jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu obejmują m.in.: poszerzenie jezdni w celu ujednolicenia jej szerokości, korektę niwelety drogi, wymianę zniszczonych krawężników betonowych, przebudowa zjazdów, wykonanie studzienek ściekowych, remont i wymianę odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz położenie nowych warstw asfaltu. Wartość całego zadania wynosi 937 533,93 zł , z czego wkład Miasta i Gminy Szczawnica zabezpieczony jest w wysokości 500 000,00 zł. Termin realizacji całości zadania przewidziano do końca listopada br.

Remontowany obecnie odcinek drogi, jest kontynuacją remontów rozpoczętych w poprzednim roku. Zostały wówczas kompleksowo przebudowane odcinki drogi od Urzędu Miasta do ul. Zdrojowej oraz od ul. Zdrojowej do dworca autobusowego. Po zrealizowaniu tej inwestycji, zostanie jeszcze do wykonania odcinek w kierunku Pienin, który postaramy się zrobić w przyszłym roku. Na następne zadania w drodze powiatowej przygotowywana jest w tym samym czasie dokumentacja techniczna, co gwarantuje systematyczne i ciągłe remonty nawierzchni drogi biegnącej wzdłuż naszych miejscowości: Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek” – dodaje burmistrz Grzegorz Niezgoda
 

GALERIA ZDJĘĆ:

- Przed realizacją

 

Tagi