wróć
Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Szczawnicy

Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Szczawnicy

4 września bieżącego roku do Szczawnicy przybył z wizytą Prezydent RP Bronisław Komorowski. W godzinach dopołudniowych odsłonił obelisk znajdujący się przy promenadzie uzdrowiskowej, upamiętniający 50.lecie nadania Szczawnicy praw miejskich. Został powitany przez władze samorządowe Miasta i Gminy Szczawnica na czele z burmistrzem Grzegorzem Niezgodą oraz marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową. Szanownego Gościa przywitali także muzyką i śpiewem oraz produktami regionalnymi górale pienińscy. Spod dolnej stacji PKL Palenica Pan Prezydent w asyście samorządowców udał się do centrum Uzdrowiska Szczawnica.
W Pijalni Wód Mineralnych skosztował wody ze szczawnickich zdrojów, a następnie odbył spacer Placem Dietla, przez deptak przy ul. Zdrojowej schodami w kierunku Dworka Gościnnego w Parku Górnym.

O godz. 11:00 Pan Prezydent spotkał się w Dworku z przedstawicielami społeczności szczawnickiej. Przywitał go tam oficjalnie burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda oraz gospodarz budynku, prezes firmy Uzdrowisko Szczawnica i Thermaleo Sp. z o.o. Krzysztof Mańkowski. Panowie w prezentacji multimedialnej pokazali rozwój Szczawnicy na przestrzeni dziejów, szczególnie dokonania ostatnich lat. Prezydent Komorowski dziękując za zaproszenie w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: „W Szczawnicy, z tego co pamiętam, byłem 40 lat temu. Po tym, co zobaczyłem dziś, jestem pełen najwyższego uznania dla Szczawnicy, dla władz miasta, dla władz regionu, dla ludzi, którzy swoją ciężką pracą Szczawnicę czynią coraz piękniejszą i coraz lepszą. Muszę powiedzieć, że Szczawnica i ten region jest szczególnie ukochana przez Pana Boga”.

Galeria zdjęć

Wizyta Prezydenta RP w Szczawnicy - film 1

Wizyta Prezydenta RP w Szczawnicy - film 2

Galeria zdjęć Miejskiego Ośrodka Kultury

Tagi