Informacja odnośnie składania wniosku CEIDG online

#ZOSTAŃWDOMU, WNIOSEK CEIDG ONLINE

 


Mając na względzie konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, od dnia 25 marca br. (środa) na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej  obowiązuje ograniczenie przemieszczania się poza wyjątkowymi sytuacjami, w związku z powyższym Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica przypomina, że wszystkie sprawy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej  (CEIDG) można załatwić przez Internet.
Konto w CEIDG założyć można przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.


WAŻNE!


Jeśli jeszcze nie masz Profilu Zaufanego możesz go szybko uzyskać przez Internet, wystarczy, że korzystasz z bankowości elektronicznej.
Po uzyskaniu Profilu Zaufanego załóż konto, aktywuj je klikając w link, który wysłany zostanie na podany, przy rejestracji, adres mailowy oraz zaloguj się.
Wypełnij wniosek CEIDG-1 i podpisz go (przycisk "podpisz i wyślij wniosek"). Dowodem złożenia wniosku będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które wysłane zostanie mailem.
Złożenie wniosku w kilku prostych krokach:
1. załóż Profil Zaufany jeśli jeszcze go nie posiadasz
2. załóż konto w CEIDG
3. aktywuj konto (maila aktywacyjnego znajdziesz w swojej skrzynce pocztowej)
4. zaloguj się
5. przygotuj wniosek
6. podpisz i wyślij wniosek


UWAGA!


Jednocześnie pragniemy poinformować, iż wszystkie wydrukowane i uzupełnione na właściwych formularzach wnioski (druk CEIDG-1) w zakresie spraw związanych
z działalnością gospodarczą, składane do skrzynki pocztowej znajdującej się przy głównym wejściu do siedziby  Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, zostaną zrealizowane
w późniejszym terminie
. Powodem zmian jest brak możliwości potwierdzenia tożsamości składającego wniosek do CEIDG – obowiązek wynikający z przepisów prawa.
Ponadto przypominamy, iż zgłoszenie zmiany, zawieszenia, wznowienia lub zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej, przedsiębiorca może dokonać w dowolnym terminie (nawet z datą wsteczną) tak, aby wpis zawierał dane zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

 

Tagi