wróć

Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim

25 kwietnia br. amatorzy biegowego szaleństwa w górach będą mogli zmierzyć się z jedną z czterech tras przygotowanych w ramach III edycji Biegów w Szczawnicy.

W II edycji wystartują z dystansem ultra, trasą dla wszystkich odważnych i niezłomnych w osiąganiu swoich celów – Niepokorny Mnich w ubiegłych latach okazał się prawdziwym wyzwaniem. Potężne przewyższenie i błotniste warunki sprawiły, że każdy kto dotarł na metę mógł poczuć się jak prawdziwy zwycięzca.

Tym razem również nie zabraknie nowości – Wielka Prehyba została doceniona i w tej edycji otrzymała status Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Organizatorzy liczą na mocną stawkę zawodników walczących nie tylko o prym w kraju, ale również o kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Przewidywana pula nagród finansowych na tym dystansie to min. 3000 zł.

 

Kolejną nowością będzie dodatkowa trasa – Chyża Durbaszka. Do tej pory brakowało w Szczawnicy dystansu dla tych, którzy chcieliby czegoś więcej niż 6 km, ale boją się porwać na maraton. Przygotowana została trasa 20 km piękną granią Małych Pienin. Start w Jaworkach, meta w Szczawnicy. Trasa ma 120 m więcej zbiegów niż podbiegów, więc powinien być to bardzo przyjemny i dość szybki półmaraton.

Poza Niepokornym Mnichem, Wielką Prehybą i Chyżą Durbaszką czekać będzie również Hardy Rolling, sześć wymagających kilometrów, sprinterski początek poprowadzony promenadą, syte podejście stokiem narciarskim, kawałek technicznego zbiegu z Szafranówki, błotnisty wąwóz i mocny płaski finisz. Tutaj wygrywa wszechstronność. Ale wygrywają również wszyscy, którzy podejmują to wyzwanie w ramach Hardego Teamu. Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy współpracują z Fundacją Rak’n’Roll. Wygraj Życie. Zapraszając do wyjścia z domów osoby, które chorowały na raka i wracają do aktywnego życia po chorobie. Pokazując, że jeszcze wiele przed nimi, że jeszcze wiele jest do zrobienia. I choć nie jest to łatwa droga cel jest do osiągnięcia!

 Program zawodów

MP w długodystansowym biegu górskim 2015 – poznaj elitę
 

Szczegółowe informacje na temat zawodów dostępne są na stronie: www.biegiwszczawnicy.pl

źródło:


 

Tagi