wróć

Redyk XXXIX w Jaworkach

DATA I GODZINA
Sobota, 03 sierpnia 2019 - Sobota, 3 sierpnia 2019
godz. 16:00
BILETY
wstęp wolny

Sztandarową imprezą corocznie organizowanego w Szczawnicy Lata Pienińskiego jest Redyk w Jaworkach. Tegoroczny, odbędzie się 3 sierpnia br. Przybyli goście będą mieć możliwość obejrzenia tradycyjnego przepędu owiec po okolicznych halach, widowiskowo przeprowadzonego przez zaprzyjaźnionych baców i juhasów i ich wyszkolone psy pasterskie oraz pokazu obyczajów pasterskich – strzyżenia owcy, czy też wyrobu oscypka, sera wytwarzanego z owczego mleka.

Podczas Redyku na plenerowej estradzie odbywają się prezentacje zespołów regionalnych i folkowych, obok kiermasze twórczości i wyrobów lokalnych. Będzie można posmakować kapusty z grochem, kwaśnicy po pienińsku, barana z rożna i pysznych ciast.

W tym roku na scenie wystąpi najlepszy towar eksportowy Jaworek – Kapela Jaworcanie, Zespół Pieśni i Tańca Dolina Dunajca z Nowego Sącza, prezentujący folklor, muzykę i tańce z okolic Łącka, Kamienicy oraz Lachów Sądeckich. Dalej muzykę Łuku Karpat przybliży grupa Tatra Folk Cimbalovka, a folklor pieniński - rodzimy Zespół Regionalny Szlachtowianie ze Szlachtowej. O dobry humor i śmiech widzów zadba Kabaret z Konopi, a atrakcją estradową stanie się występ duetu finalistów The Voice of Poland – Sebastiana Wojtczaka i Daniela Rychtera.

Redyk zakończy tradycyjnie wspólna zabawa do północy z DJ ADD.

Organizatorem Redyku w Jaworkach jest Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

Materiały organizatora