wróć

Oratoria Haendla w Nowym Sącz

DATA I GODZINA
Poniedziałek, 22 października 2018 - Poniedziałek, 22 października 2018
godz. 18:30
BILETY
wstęp wolny


Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 (chór&orkiestra) pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej zaprezentuje 22.10.2018 r. w kościele św. Ducha w Nowym Sączu fragmenty wielkich Oratoriów G.F.Haendla.  W programie koncertu znajdą się wybrane chóry i arie oraz uwertury z Oratorium Mesjasz, Teodora, Saul oraz Juda Machabeusz. Arie altowe zaprezentuje kontratenor - Kacper Szelążek.
Wieczorny koncert oratoryjny poprzedzony zostanie specjalnym koncertem interaktywnym dla dzieci z sądeckich szkół, w formie spotkania interaktywnego, w oparciu o słynny chór „Alleluja!”  z Oratorium „Mesjasz”. Ten oryginalny koncert odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” które jako partner projektu, włącza się aktywnie w organizację dziecięcej widowni .
Wydarzenia organizowane są w ramach projektu pn. : „Baroque Collegium 1685 dla dzieci i młodzieży”, organizowanego przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacją Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowane ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Baroque Collegium 1685 to międzynarodowy zespół wokalno-instrumentalny, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent - Agnieszkę Żarską.  Swoją działalność zainaugurował w 2016 roku. Występował m.in. na festiwalach Iubilaei Cantus, Barokowe Eksploracje oraz Gorczycki Festival na Śląsku;  dwukrotnie prezentował bachowskie kantaty w ramach prestiżowego cyklu : BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. W bieżącym roku Zespół podjął współpracę artystyczną z jednym z najlepszych interpretatorów muzyki J.S.Bacha na świecie - holenderskim śpiewakiem Peterem Kooij.