wróć
Prace wykończeniowe na promenadzie

Prace wykończeniowe na promenadzie

Pomimo nieodpuszczającej zimy rozpoczęły się prace wykończeniowe związane z realizacją w Szczawnicy promenady wzdłuż potoku Grajcarek. Zaawansowanie prac w/w inwestycji, na którą Miasto i Gmina Szczawnica pozyskało dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja w wysokości 85% zostało wykonane w okresie jesiennym w około 90% zamierzonych działań.

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace wykończeniowe związane z budową ostatniej kładki tym razem na potoku Skotnickim, rozbiórką muru wzdłuż potoku Grajcarek oraz adaptacją na miejsca wypoczynkowe, podświetleniem stylowych kładek na potoku Grajcarek oraz remontem progu wodnego w dolnym odcinku potoku.

Do zakończenia inwestycji, której termin przypada na koniec kwietnia br pozostają jeszcze prace związane z uzupełnieniem małej architektury, uzupełnieniem brakujących nasadzeń zieleni, oraz estetyką obejścia całej inwestycji.

Uroczyste otwarcie promenady planujemy w pierwszych dniach miesiąca maja. W czasie uroczystego otwarcia promenady odbędzie się duża impreza plenerow. Wykonawca inwestycji musi dołożyć wszelkich starań, aby dotrzymać terminu. Prace końcowe związane z estetyzacja są najważniejsze z punktu widzenia całej inwestycji po jej wykonaniu. Nasz deptak ma zasadniczo wpłynąć na odbiór Szczawnicy wśród turystów i kuracjuszy oraz odróżniać ją od innych miejscowości uzdrowiskowych” powiedział Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy.
 

Tagi