Festyn w obiektywie

W dniu 21 stycznia 2007 r. /niedziela/ pod Dolną Stacją Kolei Linowej PALENICA odbyła się impreza kulturalno-sportowa pn. „Flip i Flap”, której głównym organizatorem był Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy „Budowlani”.

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Szczawnicy oraz tut. Urząd Miasta pełnił rolę współorganizatora festynu.

Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio TRÓJKA, które przez cały czas trwania imprezy, kilkakrotnie transmitowało na żywo na antenie radiowej wydarzenia ze Szczawnicy.

Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży nie tylko z terenu miasta Szczawnica, ale również do przebywających w tym okresie gości.

Podczas imprezy organizowano liczne konkursy zarówno sprawnościowe jak i plastyczne dla zgromadzonych uczestników.


Obecny na festynie Burmistrz Miasta – Grzegorz Niezgoda podzielił się ze słuchaczami wrażeniami z odbywającej się imprezy, która mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zgromadziła liczne grono uczestników.

Ponadto Burmistrz spróbował swych umiejętności strzeleckich – strzelając kulkami plastikowymi do tarczy pod czujnym okiem paint ball'owców z klubu szczawnickiego "Moskito", a przede wszystkim wręczył wszystkim laureatom organizowanych konkursów nagrody, które ufundowali: Polskie Radio „Trójka”, Ośrodek Sanatoryjno – Wypoczynkowy „Budowlani”, Centrum Wczasowo - Lecznicze „Solar Spa” oraz Urząd Miasta Szczawnica.