XV Finał WOŚP w SzczawnicyW Szczawnicy podobnie jak w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce oraz w wielu państwach na świecie /np. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Meksyku, Bułgarii i Iraku/ zorganizowany został w dniu 14 stycznia 2007 r. Jubileuszowy XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem tegorocznej akcji było zbieranie funduszy na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem kwesty na terenie miasta był Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Szczawnicy.

W akcji uczestniczyło dwudziestu czterech wolontariuszy, którzy przemierzając ulice miasta zachęcali spotykanych mieszkańców oraz gości do wsparcia tego szlachetnego celu.

Oprócz datków na ulicach, szczawniczanie i przebywający na terenie miasta turyści, wspierali orkiestrę na zorganizowanych w tym dniu koncertach i licznych licytacjach.

Na aukcje zgłoszono 16 przedmiotów. Burmistrz Miasta – Grzegorz Niezgoda przekazał na licytację „Album gołębi pocztowych i rasowych” - specjalne wydanie poświęcone ku czci ofiar tragedii jaka miała miejsce rok temu w Katowicach.

Najwyżej wylicytowano 10. płytowy album "Budki Suflera" - edycja limitowana (w 1000 egzemplarzy), wydana na 25 lecie zespołu, Album z autografami członków zespołu, którego ostateczna cena sięgnęła 500,00zł

Z ciekawszych licytowanych przedmiotów był hełm strażacki (od OSP Szczawnica) z lat 60. XX. wieku, kask motocyklowy oraz plakat Nigela Kennedyego.

Podczas finałowej akcji nie mogło również zabraknąć Władz Samorządowych Miasta Szczawnica, którzy czynnie, a co najważniejsze skutecznie uczestniczyli w organizowanych przez prowadzących licytacjach.

Od godz.10.00 do zmroku paint ball'owcy z klubu szczawnickiego "Moskito" pozwalali strzelać kulkami plastikowymi do tarczy. Z tego rodzaju testu sprawnościowego mógł skorzystać każdy wrzucając najpierw jakieś datek do orkiestrowej puszki.

Podczas trwania koncertu zorganizowano konkurs rysunkowy o tematyce „Ale Kosmos” (hasło tegorocznej WOŚP) wygrała go Ania Smolarska - nagroda za najładniejszą pracę,
II miejsce zajęła - Ilona Słowik.

Nagrody ufundowane zostały przez Klub Motocyklowy Black Seven.

O godz. 20.00 szczawniccy strażacy puścili światełko do nieba.

Wcześniej pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych - na tzw. fantomie (manekin).

 Ostatecznie finałową akcję zakończyło podsumowanie zebranych środków finansowych

    * ze zbiórki ulicznej (z puszek) uzyskano - 5740.76 zł
    * ze zbiórki podczas koncertu - 124.32 zł
    * z loterii + licytacji 2.372,00 zł w tym z loterii fantowej 300,00 zł (30 losów po 10 zł)