Święto wiosny w Szczawnicy

Z pewnością nie ma przedszkola, w którym mogłoby zostać pominięte obchodzenie obrzędu „powitania wiosny”. Tak też było w Szczawnicy gdzie w dniu 20 marca br. w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się „Święto Wiosny” przygotowane przez Miejskie Przedszkole Publiczne.


 

 

Tegoroczne nadejście wiosny świętowane było w zimowej aurze, ale dzięki Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, a zwłaszcza dzięki najmłodszym uczestnikom imprezy – wychowankom Miejskiego Przedszkola Publicznego, sala kinowa w tym dniu przepełniona była kolorowymi strojami, kwiatami, a wszystkim obecnym uczestnikom dopisywały wspaniałe humory tworząc wesoły, istnie wiosenny nastrój.

Radosne Święto Wiosny odbyło się w obecności licznie przybyłych gości, a przede wszystkim rodziców oraz dziadków małych przedszkolaków.


 

 

Wśród zaproszonych gości nie mogło również zabraknąć Burmistrza Miasta Szczawnica – Grzegorza Niezgody, który podobnie jak Pani Aniela Krupczyńska – kierownik Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego, Pan Andrzej Dziedzina Wiwer – miejscowy poeta oraz Pan Jerzy Pal – dyrektor szczawnickiego MOKiS, był jednym z członków jury rozstrzygającego konkurs na najładniejszą marzannę.

 


 

Tegoroczny wybór był trudny, ponieważ każda z marzann wykonana przez dzieci była niepowtarzalna. Ostatecznie jury wybrało te najbardziej atrakcyjne „zimowe panny”:

I miejsce Denis Madeja

II miejsce Łukasz Kukla

III miejsce Magdalena Pałka

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Zachwieja, Oliwia Smolarska oraz Nikodem Wiercioch 

 

 

 

Z okazji zbliżającego się Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie grupy przedszkolaków, przy pomocy swoich opiekunów, zaprezentowały własny program artystyczny.
Dzieci śpiewały i tańczyły, a zgromadzona na sali widownia brała czynny udział w widowisku.

Występy poszczególnych grup przeplatane były konkursami i zabawami dla przybyłych dorosłych.

Burmistrz Miasta – Grzegorz Niezgoda, Anna Hurkała i Anna Szczepaniak /pracownicy Urzędu Miasta/, Pani Barbara Radecka – psycholog oraz Jerzy Pal /dyrektor MOKiS/ uczestniczyli w konkursie przyrodniczym, odgadując zagadki o tematyce wiosennej.

 

Kolejną niewątpliwą atrakcją imprezy był taniec w rytmie piosenki „Woogi boogi”, który wykonywali tatusiowie przedszkolaków.

 

Ze względów ekologicznych przedszkolaki nie udały się w tym roku nad rzekę by utopić marzannę. Kukła symbolizująca zimę schowana została w piwnicach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Powitanie wiosny było niezwykłe, barwne i wesołe, stworzyło dzieciom kolejną możliwość do wspólnej zabawy, a dorosłym przysporzyło niezapomnianych wrażeń.


 

 

A/Sz