wróć
Kajakowe zmagania

Kajakowe zmagania

W sobotę 26 czerwca br., na naturalnym torze kajakowym na Dunajcu odbył się XVI Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica dla dzieci i młodzieży w slalomie kajakowym.
W tegorocznej edycji zawodów, zmagania w kajaku podjęło ponad 180 kajakarzy – to rekordowa liczba w tegorocznych zawodach. W kajakowych zmaganiach wzięło udział  osiem klubów sportowych: Start Nowy Sącz, SKS Sokolica, Klub Sportowy Pieniny, AZS-AWF Kraków, KKK Kraków, LKK Drzewica, LUKS „Kwisa” oraz Spływ Sromowce.
Laureaci zajmujący od I do III miejsca otrzymali okolicznościowe statuetki, medale oraz nagrody rzeczowe.
W drużynowej punktacji, Puchar Burmistrza wywalczyli kajakarze z KS Pieniny, drugie miejsce zajął "Start" Nowy Sącz, natomiast trzecią pozycję wywalczył LUKS „Kwisa”.
Na zakończenie zawodów, na osłodę po ciężkich zmaganiach, wszystkim startującym rozdano lody oraz napoje. Nagrody rzeczowe - sprzęt i akcesoria sportowe, ufundowane zostały m.in. przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.
Zawody komentował i prowadził Józef Dyda, a ich głównym organizatorem był szczawnicki Klub Sportowy PIENINY.
Wyniki:
1/ C-1 MŁODZICY 2003-2006
1. Mastalski Mikołaj – KS PIENINY
2. Krzonek Jakub – AZS-AWF KRAKÓW
3. Regiec Wiktor - KS PIENINY
2/C-1 MŁODZICY 2007 I MŁODSI
1. Leśniak Gabriel – START NOWY SĄCZ
2. Biernat Piotr - START NOWY SĄCZ
3. Leśniak Marcel - START NOWY SĄCZ
1/K-1 MŁODZICZKI 2003-2006
1. Brzeska Dominika - START NOWY SĄCZ
2. Danek Dominika - START NOWY SĄCZ
3. Martyna Bednarczyk – KS PIENINY
2/K-1 MŁODZICZKI 2007-2009
1. Danek Hanna - START NOWY SĄCZ
2. Piprek Zuzanna - START NOWY SĄCZ
3. Kirkowska JULIA – KWISA LEŚNA
1/K-1 MŁODZICZKI 2021 I MŁODSZE
1. Słabiak Estera –KS PIENINY
2. Słowik Roksana – KS PIENINY
3. Kotula Joanna – KS PIENINY
1/K-1 MŁODZICY 2003-2006
1. Mastalski Mikołaj – KS PIENINY
2. Ciągło Michał – START NOWY SĄCZ
3. Piprek Jan - START NOWY SĄCZ
2/K-1 MŁODZICY 2007-2009
1. Hamerski Mateusz – KS PIENINY
2. Jabłoński Joachmim – START NOWY SĄCZ
3. Kulczycki Marek – KKK KRAKÓW
1/K-1 MŁODZICY 2010 I MŁODSI
1. Kulczycki Konrad – KKK KRAKÓW
2. Dusik Krzysztof – KS PIENINY
3. Matysiak Marcin – LKK DRZEWICA
1/C-2 MIXT 2003-2006
1. Bednarczyk Martyna i Słabiak Tymoteusz – KS PIENINY
2. Rębiasz Martyna i Krzonek Jakub – AZS-AWF KRAKÓW
2/C-2 MIXT 2007 I MŁODSI
1. Kirkowska Julia i Puczel Igor – KWISA LEŚNIA
2. Maciąga Sandra i Hamerski Mateusz – KS PIENINY
3. Koman Lulia i Kacmarzyk Grzegorz – KWISA LEŚNA
GARTULACJE !

GALERIA