maj
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
Przejdź do stopki

W ubiegłą środę , 12 stycznia, w malowniczo położonym kościele w Jaworkach k/Szczawnicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, inaugurujące 12. edycje Festiwalu Barokowe Eksploracje. W programie premierowego koncertu znalazły się cztery wybrane kantaty

Twórcy ludowi czerpią inspirację z tradycji ziemi pienińsko- gorczańskiej dzięki czemu ich dzieła dzięki swojej oryginalności cieszą się uznaniem, a przede wszystkim prezentowane na różnych wystawach, pokazach i imprezach zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Miasto i Gmina Szczawnica, widząc zapotrzebowanie i zainteresowanie mieszkańców Odnawialnymi Źródłami Energii na swoim terenie, informuje o możliwości pozyskania dofinansowania na zakup i montaż domowych magazynów energii elektrycznej do istniejących instalacji fotowoltaicznych.

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje, że firma ZIBUD sp. z o.o. sp. k. w dniach od 15 lipca do 22 lipca 2024 roku będzie prowadziło roboty w godzinach od 7:00 do 17:00 przy całkowitym zamknięciu drogi dla ruchu kołowego ul. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Podsumowanie wakacyjnego programu „Skarby Małopolski" Radia Kraków przy współpracy Miasta i Gminy Szczawnica Miniprzewodnik po Szczawnicy