wróć
czytaj wszystkie wydarzenia

Spotkania z Kulturą Pienińską w Szczawnicy już trwają

Spotkania z Kulturą Pienińską w Szczawnicy już trwają Poniedziałek, 13 lipca 2020 W niedzielę na Palcu Dietla odbyły się plenerowe pokazy rzeźby regionalnej, które zainaugurowały cykl wydarzeń pn. „Spotkania z Kulturą Pienińską 2020”, organizowanego przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica. Swój dorobek oraz proces twórczy prezentowali dwaj lokalni artyści rzeźbiarze: Marek Dziedzina oraz Marek Wolak. Choć obaj mieszkają i tworzą w Szczawnicy

Spotkania z Kulturą Pienińską 2020

Spotkania z Kulturą Pienińską 2020 Wtorek, 7 lipca 2020 Fundacja Andrzeja Mańkowskiego po raz kolejny organizuje w Szczawnicy cykl wydarzeń prezentujących barwną i niezwykle bogatą kulturę regionu Pienin oraz promujących jej twórców. Pieniny słyną nie tylko z unikatowych walorów przyrodniczych ale też z wciąż żywej, przechodzącej z pokolenia na pokolenie kultury i sztuki regionalnej. Cykl rozpocznie się już w najbliższą niedzielę 12 lipca od plenerowych pokazów rzeźby regionalnej, prezentowanych na Placu Dietla przez Marka Dziedzinę i Marka Wolaka.

Koncert Orkiestry Dętej OSP w Szczawnicy

Koncert Orkiestry Dętej  OSP w Szczawnicy Poniedziałek, 8 lipca 2019 Stowarzyszenie na rzecz Strażackiej Orkiestry Dętej w Szczawnicy było organizatorem koncertu, który odbył się 7 lipca br. w sali widowiskowej MOK jako finał projektu pn. „Odtworzenie regionalnego charakteru Orkiestry przy OSP w Szczawnicy”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania – Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, realizowanego w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego, wdrażanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny”.

czytaj wszystkie informacje kulturalne

59. Międzynarodowe Regaty Slalomowe Memoriał Anny i Artura Wernerów

59. Międzynarodowe Regaty Slalomowe Memoriał Anny i Artura Wernerów Wtorek, 3 września 2019 W tegorocznej edycji zawodów, sportowe zmagania podjęli zawodnicy z dziewięciu klubów sportowych: KS "Start" Nowy Sącz, AZS-AWF Kraków, KS PIENINY Szczawnica, UKS „Spływ” Sromowce Wyżne, LKK Drzewica, SKS Sokolica Krościenko, KKK Kraków, LUKS Kwisa Leśna oraz Zawisza Bydgoszcz. Startujący w zawodach kajakarze mieli do pokonania trasę slalomu z rozstawionymi 19 bramkami.

V SUPER ENDURO w Szczawnicy

V SUPER ENDURO w Szczawnicy Poniedziałek, 8 lipca 2019 W wakacyjną niedzielę 7 lipca br. na terenie byłego kamieniołomu obok stadionu „Jarmuta” odbyło się już V Super Enduro w Szczawnicy organizowane przez Motorowy Klub Sportowy „MOTO-PASJA”

XIII Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza

XIII Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Poniedziałek, 1 lipca 2019 W upalną niedzielę 30 czerwca br. na boisku KS Jarmuta w Malinowie odbył się XIII Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. W tym roku udział w turnieju brali nie tylko seniorzy ale i młodzicy.

czytaj wszystkie informacje o sporcie

Stan zarejestrowanej bazy noclegowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica na dzień 30 kwietnia 2020 r.

Piątek, 15 maja 2020 Stan zarejestrowanej bazy noclegowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w dniu 30 kwietnia 2020 r.  Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich (obiekty hotelarskie skategoryzowane)    

Szczawnica w aplikacji TripNavigo

Szczawnica w aplikacji TripNavigo Piątek, 15 maja 2020 Szczawnica znajduje się w ogólnopolskiej aplikacji TripNavigo. Aplikacja oferuje w swoim zakresie dostęp do bezpiecznej nawigacji, dzięki której będzie można bezpiecznie poruszać się po drogach, dowiedzieć się o lokalnych alertach, aktualnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i politycznych, a także o atrakcjach w najbliższym otoczeniu.

Stan zarejestrowanej bazy noclegowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica na dzień 30 kwietnia 2019 r.

Środa, 8 maja 2019 Stan zarejestrowanej bazy noclegowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w dniu 30 kwietnia 2019 r.    Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich (obiekty hotelarskie skategoryzowane)

czytaj wszystkie informacji turystycznych