wróć
czytaj wszystkie wydarzenia

Zasługi Kołączkowskiego - Wystawa w Muzeum Pienińskim

Zasługi Kołączkowskiego - Wystawa w Muzeum Pienińskim Piątek, 22 marca 2019 Józef Kołączkowski a tak naprawdę Józef Wiercioch, postać niezwykle znacząca w historii Szczawnicy. Urodził się w 1842 roku w Szczawnicy Górnej w rodzinie wielopokoleniowych gospodarzy. Pobierał nauki u ówczesnego księdza, następnie wyjechał do szkoły w Starym Sączu.

MAŁOPOLSCY TERYTORIALSI ZŁOŻĄ PRZYSIĘGĘ

MAŁOPOLSCY TERYTORIALSI ZŁOŻĄ PRZYSIĘGĘ Czwartek, 21 marca 2019 W niedzielę 24 marca w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowie około 90 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie to pierwsza w tym roku przysięga wojskowa w Brygadzie.

„POMOCNA ENERGIA” 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

„POMOCNA ENERGIA” 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej Środa, 13 marca 2019 W ramach ćwiczenia „POMOCNA ENERGIA” 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w dn. 5-7 marca 2019 r. uruchomiła na bazie swojego sprzętu awaryjne zasilanie dla miejscowości Wola Kalinowska w gminie Sułoszowa. To pierwsze takie ćwiczenie w Wojsku Polskim, w którym została wykorzystana Kontenerowa Elektrownia Polowa dla potrzeb lokalnej społeczności.

czytaj wszystkie informacje kulturalne

Zawody Ośrodka Sportowego "PIENINY" w Narciarstwie Alpejskim

Zawody Ośrodka Sportowego Piątek, 8 marca 2019 W piątek, 8 marca br., na stoku Areny Narciarskiej w Jaworkach rozegrano organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorza Niezgody „Otwarte Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica w Narciarstwie Alpejskim”.

Umiem pływać

Umiem pływać Piątek, 1 marca 2019 Uczniowie ze szkół podstawowych Naszej Gminy rozpoczęli lekcje nauki pływania. Miasto i Gmina Szczawnica przystąpiło do realizacji programu „umiem pływać” w ramach powszechnej nauki pływania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody w narciarstwie o „Mały Puchar Burmistrza” 2019

Zawody w narciarstwie o „Mały Puchar Burmistrza” 2019 Poniedziałek, 18 lutego 2019 W niedzielne przedpołudnie - 17 lutego, przy wspaniałych warunkach narciarskich uczniowie placówek oświatowych sprawdzili swe umiejętności podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został w Jaworkach na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.

czytaj wszystkie informacje o sporcie

Stan zarejestrowanej bazy noclegowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w dniu 31 grudnia 2016 r.

Środa, 12 marca 2008 Stan zarejestrowanej bazy noclegowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica w dniu 31 grudnia 2016 r.        POKOJE   MIEJSCA 1 oso

Zaszeregowywanie obiektów hotelarskich

Wtorek, 17 lipca 2007 Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 187 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r., w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są

czytaj wszystkie informacji turystycznych