wróć

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

W dniu 29 maja 2019 r, tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radość, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.

Słowa uznania pod adresem Jubilatów oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei, Sekretarza Miasta Tomasza Ciesielki oraz Z-cy kierownika USC Joanny Stychno-Ciesielki. Był to najbardziej wzniosły i wzruszający moment podczas spotkania jubileuszowego.

Wśród jubilatów uhonorowanych medalami, którzy ponad pół wieku temu w 1968 roku stanęli na ślubnym kobiercu, przysięgali sobie wierność i nieskończoną miłość, a dziś mieli okazje usłyszeć gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania znalazło się 6 par z terenu Miasta i Gminy Szczawnica.

  1. Państwo Alicja i Czesław Ciesielka

  2. Państwo Ingeborga i Jan Polaczyk

  3. Państwo Maria i Kazimierz Salamon

  4. Państwo Wiesława i Wacław Szczepaniak

  5. Państwo Janina i Stanisław Zachwieja

Nieobecnym z uwagi na stan zdrowia Jubilatom Państwu Czesławie i Feliksowi Walickim życzymy dużo zdrowia i pogody ducha.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Za pomyślność i następne 50 lat we dwoje wzniesiono toast lampką szampana Uczestnicy odśpiewali jubilatom chóralne Sto lat. Swoim występem uroczystość uświetnił młodzieżowy zespół wokalny Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szczawnicy pod kierownictwem Pani Danuty Urban. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Burmistrza na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Wspominano przeżyte nie zawsze łatwe lata, pracę oraz radość z wychowania dzieci, wnuków i prawnuków.

 

 

Wszystkim „Złotym Jubilatom”, życzymy kolejnych lat w zdrowiu i harmonii oraz radości i satysfakcji z tego, co przez te pół wieku zbudowali trwając przy sobie zgodnie z przyrzeczeniem: w zdrowiu i w chorobie, w smutku i w radości w bogactwie i w biedzie….

JSC

Tagi

GALERIA