wróć

Wyniki konsultacji z organizacjami pozarządowymi

Wyniki konsultacji z organizacjami pozarządowymi Wtorek, 12 listopada 2019 Wyniki konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały w sprawie: Programu Współpracy Miasta i Gminy Szczawnica z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami...

Miejskie Obchody Święta Niepodległości

Miejskie Obchody Święta Niepodległości Wtorek, 12 listopada 2019 Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22...

Legiony

Legiony Wtorek, 12 listopada 2019 W tym roku Miasto i Gmina, jako dodatkową propozycję na obchody 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaprosiła na seans do Dworku Gościnnego zasłużonych mieszkańców Szczawnicy. Publiczność miała możliwość obejrzeć film pt. „Legiony”.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa Wtorek, 12 listopada 2019 „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń

Bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń Wtorek, 12 listopada 2019 W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także...

X Szczawnicki Bieg Niepodległości

X Szczawnicki Bieg Niepodległości Wtorek, 12 listopada 2019 W dniu 10 listopada br., zorganizowano już X Szczawnicki Bieg Niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Tlenek węgla śmiertelnie niebezpieczny

Tlenek węgla śmiertelnie niebezpieczny Wtorek, 12 listopada 2019 W okresie trwania sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla. Ze względu na sposób działania na organizm ludzki, tlenek węgla zwany jest również cichym, perfidnym zabójcą.

XXII Festiwal Pieśni Ptriotycznej i Religijnej

XXII Festiwal Pieśni Ptriotycznej i Religijnej Wtorek, 12 listopada 2019 W dniu 9 listopada br., w Sali kinoteatru w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Festiwal odbył się w ramach miejskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej Czwartek, 7 listopada 2019 W dniu 7 listopada br. odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Bądź dumny! Jesteś Polakiem” w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy.