wróć

Aktywne ferie zimowe

 

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica zaprasza uczniów szczawnickich placówek oświatowych do aktywnego korzystania z zajęć oraz atrakcji rekreacyjnych i sportowych realizowanych w ramach akcji Aktywne Ferie Zimowe.

Przygotowana przez Miasto i Gminę Szczawnica propozycja zimowego wypoczynku obfituje w bogaty, a zarazem urozmaicony program, co sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Dla uczniów zainteresowanych rozwijaniem pasji – samorozwojem, a także dbających o kondycję fizyczną, poszczególne placówki oświatowe przygotowały warsztaty artystyczne: wokalne, plastyczne, teatralne, ponadto zajęcia z robotyki i programowania oraz zajęcia sportowe.

 

Wielbiciele sportów zimowych będą mogli skorzystać z promocyjnej oferty lokalnych ośrodków narciarskich: Stacji Narciarskiej PALENICA oraz Areny Narciarskiej JAWORKI – HOMOLE, które dla pasjonatów narciarstwa przygotowały specjalne zniżkowe karnety

Karnety promocyjne będą do nabycia w kasach poszczególnych obiektów narciarskich po okazaniu legitymacji szkolnej.

 

Z kolei miłośnicy pływania, na podstawie kuponów rabatowych, skorzystają z basenu na preferencyjnych warunkach. Kupony rabatowe będzie można realizować w okresie ferii zimowych w Parku Wodnym – Solar Spa Hotel, w Hotelu SPA Budowlani oraz w Hotelu JAN w Szlachtowej. Kupony dostępne będą w sekretariatach szkół podstawowych od 17 stycznia 2022 r. – ilość kuponów limitowana.

 

Ferie w Szczawnicy to także zimowy cykl spotkań z filmem w Kinie PIENINY. Repertuar feryjnych pokazów przygotowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu z pewnością ucieszy zarówno młodszych jak i starszych fanów popularnych filmów podbijających duży ekran. Seanse filmowe odbywać się będą z uwzględnieniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego, a wstęp na salę kinową zapewni legitymacja szkolna.

 

Pasjonatów górskich wędrówek z pewnością zainteresuje zimowa mikrowyprawa z przewodnikiem PTTK, na grań małych Pienin, gdzie każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak prawdziwy Himalaista.  Aby stworzyć namiastkę  himalajskiej wyprawy uczestnicy rozbiją zimowe obozowisko, nauczą się jak prawidłowo rozłożyć namiot, trap oraz zabezpieczyć się przed wiatrem. Zapoznają się
z zasadami pracy z mapą i kompasem, omówią kulturę i zwyczaje himalajskiej ludności, a także degustować będą specjalistyczne wysokogórskie jedzenie (żywność liofilizowana).

Wycieczka planowana jest w dwóch terminach 22 stycznia oraz 29 stycznia br.

Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza internetowego udostępnionego na stronie www.szczawnica.pl

 

 

Szczegółowy program ferii zimowych - plik word .docx do pobrania.

 

Tagi