wróć
Wodociąg - podpisanie umowy

Wodociąg - podpisanie umowy

We wtorek, 6 kwietnia br., w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica, została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji realizowanej w ramach zadania pn. "Poprawa jakości życia mieszkańców w sołectwach Jaworki i Szlachtowa poprzez rozbudowę istniejącego wodociągu".
W celebrze udział wzięły władze samorządowe, senator RP - Jan Hamerski, radny Powiatu Nowotarskiego - Tomasz Hamerski, radna Rady Miejskiej w Szczawnicy - Bożena Solecka, sołtys Jaworek Urszula Dulak oraz właściciel i prezes firmy Machnik HydroMaster - Krzysztof Machnik.
Firma Machnik HydroMaster z Mochnaczki Wyżnej została wyłoniona w drodze przetargu do realizacji projektu.
Inwestycja jest finansowana z rządowego programu - Funduszu Inwestycji Lokalnych na którą zostało przyznane dofinansowanie w grudniu 2020 roku. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana sieć wodociągowa na terenie Jaworek oraz w Szlachtowej - Cieśliskach. Planowany termin zakończenia realizacji to 6 listopad 2021 r.
Na domiar tego, w poprzednim tygodniu dofinansowanie z tego samego funduszu zostało przyznane dla Miasta i Gminy Szczawnica na dalszą rozbudowę sieci wodociągowej obejmującą teren miejscowości Szlachtowa (część ulicy Berech, ul. Jana Pawła, ul. Sielska, ul. Kąty, ul. Wspólna). W najbliższym czasie zostanie przeprowadzone kolejne postępowanie przetargowe.

GALERIA