wróć
Barokowe Eksploracje 2021 - finał

Barokowe Eksploracje 2021 - finał

Podczas piątkowego (10.09.2021 r.) wieczoru w Dworku Gościnnym odbył się finał Barokowych Eksploracji 2021. Koncert „Bach i mistrzowie francuscy” – Koncerty Brandenburskie, Luli, Campra – wybór z oper-baletów to już ostatni w ramach XI edycji Festiwalu Barokowe Eksploracje 2021 w Szczawnicy, organizowanego przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny.
Wykonawcami dotychczasowych koncertów byli artyści międzynarodowego zespołu Baroque Collegium 1685, chór i orkiestra, w których w skład wchodzą szczawniccy kameraliści. W „Oratoriach J.S. Bacha” brali udział zaproszeni muzycy z kilku krajów Europy, w tym międzynarodowy autorytet w dziedzinie wykonywania baroku, holenderski śpiewak Peter Kooij.
W Szczawnicy zabrzmiał rzadko wykonywany w Polsce Koncert nr 2 oraz Koncert nr 4. Była to doskonała okazja do posłuchania gry instrumentalistów z Polski, Czech i Węgier. Wykonawcami dzisiejszego koncertu byli Baroque Collegium 1685 & Varsavia Galante pod kierownictwem Pani Agnieszki Żarskiej oraz przy opracowaniu choreografii historycznych Pana Edgara Lewandowskiego.
Zadanie zostało zrealizowane m.in. przy wsparciu finansowanym Miasta i Gminy Szczawnica.
Zdjęcia: UMiG Szczawnica, Weronika B., Hieronim Makita

GALERIA