wróć
Bezpłatna pomoc prawna

Bezpłatna pomoc prawna

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać Cię na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc?
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że istnieje możliwość korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego prowadzonych przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim.
Z dniem 14 września 2020r. została wznowiona działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Ochotnicy Dolnej, Maniowach, Rabce – Zdroju,  w Rabie Wyżnej, Czarnym Dunajcu, a także w Nowym Targu. Porady prawne są udzielane po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie pod nr 18 26 61 300 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30) lub za pośrednictwem strony internetowej www.nowotarski.pl/nieodplatna-pomoc-prawna/ .
Z nieodpłatnej pomocy skorzystać może każda osoba fizyczna, po złożeniu oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą - dodatkowo składa się oświadczenie, że nie zatrudniało się w ostatnim roku innych osób. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.
Ponadto oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – stowarzyszenie prowadzi  również szeroko pojętą edukację prawną dotyczącą w następującej tematyce:
 - Podstawowe zasady dziedziczenia
 - Długi, zobowiązania finansowe, upadłość
 - Jak sobie radzić z pismami urzędowymi
 - Podstawowe zasady zawierania umów cywilnoprawnych.
Publikacje można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Sursum Corda: www.sc.org.pl