Przejdź do stopki

NR 198 Marzec 2009

Treść

 

 

W nr 198

- J. Jarocka – Bieniek, Karol Estreicher, ojciec polskiej bibliografii
Pochodził ze sławnego rodu krakowskich uczonych. Sam obdarzony wieloma talentami był tytanem pracy, człowiekiem instytucją, którego naukowym życiorysem można by obdzielić wiele innych. Będąc związany od początku z Towarzystwem Naukowym Krakowskim a potem Akademią Umiejętności, miał powiązania ze Szczawnicą.

- S. Zachwieja, „Moje boisko – Orlik 2012” w Szczawnicy
Program „Moje boisko – Orlik 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

- L. Frey, Król bez korony
Wawrzynek zakwita najczęściej w marcu lub kwietniu, chociaż zdarza się, że kwiaty pojawiają się już w lutym, a nawet – co dość zaskakujące – w styczniu! Bardzo rzucają się w oczy, ponieważ wyprzedzają w rozwoju liście, nawet o kilka tygodni.

- J. Tybur, Zdobywać Koronę (cz.9)
Beskid Makowski położony jest między rzeką Koszarawą na zachodzie, a Rabą i doliną Krzyworzeki na wschodzie. Składa się z licznych, niezbyt wysokich i rozczłonkowanych pasm górskich, gdzieniegdzie osiedla i pola uprawne sięgają do połowy zboczy, a płaskie grzbiety i łatwe szlaki zachęcają wprost do uprawiania turystyki rowerowej czy narciarstwa biegowego.

- Debiut w „Grajcarku” – Bronisław Kozieński

- A. Lelito, Finał Projektu 2008
Rozpoczęty w zeszłym roku projekt Szczawnickiego Chóru Kameralnego „Szczawnica 1973 – muzyczne odkrycia” doczekał się finału. Została wydana płyta pod tym samym tytułem.


- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 198 gazety „Z doliny Grajcarka”!