Przejdź do stopki

Przejażdżki konne

Treść

Stadnina Koni Rajd

Ciekawą atrakcją w Szczawnicy są przejażdżki konne i możliwość jazdy bryczką lub zorganizowania kuligu.

Aby poczuć bliskość natury i aktywnie spędzić dzień wystarczy udać się do Jaworek, gdzie znajduje się Stadnina Koni Rajd, w której odbywają się zarówno lekcje jazdy konno jak i wycieczki w terenie.

W Stadninie prowadzona jest, pod bacznym okiem instruktorów, nauka jazdy od podstaw, a także zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni. Konne wycieczki grupowe i indywidualne trwają od godziny do nawet całego dnia. Prowadzą przez malownicze szlaki górskie i są dostosowane do umiejętności. Osobom, które nie miały jeszcze okazji nauczyć się jeździć konno, a chciałby skorzystać z piękna otaczającej przyrody z perspektywy końskiego grzbietu polecamy przechadzki konne, a tym którzy opanowali już sztukę jazdy – wycieczki oraz ścieżki huculskie.

Rajdy Konne by Mos

Bazą każdego rajdu jest Gospodarstwo Agroturystyczne Biała Woda, które znajduje się na pograniczu Pienin oraz Beskidu Sądeckiego, opodal Szczawnicy w miejscowości Jaworki. Gospodarstwo posiada wieloletnie doświadczenie oraz tradycje rodzinne związane z jeździectwem. Jest ośrodkiem turystyki górskiej afiliowanym przy PTTK oraz posiada status gospodarstwa ekologicznego. Rajdy organizowane są przez wykwalifikowanego przodownika GTJ, Andrzeja Mosa.

Jeśli szukasz miejsca gdzie będziesz mógł galopować przez łąki, pola, hale i lasy wśród pięknych krajobrazów to idealne miejsce.

Zimą organizowane są kuligi drogami Rezerwatu Biała Woda. W drewnianych saniach z pochodnią i świetną atmosferą. Oferta jest kierowana do osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych.

Zdjęcia