Przejdź do stopki

Joanna Dziubińska

Treść

Joanna Dziubińska - z wykształcenia ekonomistka, z zawodu dziennikarka, mieszka w Szczawnicy. Przygodę z twórczością ludową rozpoczęła ponad 20 lat temu w pracowni Anny i Józefa Madejów, później doskonaliła swój warsztat na różnych kursach.

 

Zajmuje się malarstwem, ceramiką i decoupage. Swoje prace liczy już w setkach. Na co dzień można je zobaczyć w prowadzonej przez nią Galerii Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” w Szczawnicy.

Mają je również galerie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu i Szczawnicy oraz galeria SAP przy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.
Prezentował swoją twórczość na licznych wystawach indywidualnych – m.in. w Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Szczawnicy – oraz zbiorowych: w Luksemburgu, Nowym Sączu czy Zakopanem. Organizuje warsztaty malarstwa na szkle oraz decoupage dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. dla Pienińskiego Uniwersytetu III Wieku oraz szkół - w ramach projektu „Skarby Górali Pienińskich”. Hobby: fotografia, podróże i polityka.

 

źródło: www.leadergorce-pieniny.pl