Przejdź do stopki

NR 185 Luty 2008

Treść
W nr 185

- J. Jarocka – Bieniek, Karnawał w Wenecji
Na placach, placykach i uliczkach współczesnej Wenecji od końca lutego do wtorkowej północy przed Popielcową Środą wenecjanie i turyści z całego świata oddają się szaleństwom karnawałowych dni i nocy.

- L. Frey Migracje traw
Poznawanie wędrówek roślin to zajęcie nadzwyczaj interesujące, wręcz pasjonujące. Dzięki fitogeografii bowiem jesteśmy w stanie nakreślić w miarę wierny obraz szaty roślinnej naszego globu i poznać ogólne prawidłowości rozmieszczenia roślin na ziemi.

- A. Lelito, Szczawnicki finał WOŚP
Po podliczeniu wszystkich wpływów ze szczawickiego finału orkiestry, w poniedziałek 14 stycznia na konto WOŚP zostało wpłaconych 8 096.77zł oraz 11 euro, w tym z aukcji pochodziła kwota 1528zł, z loterii fantowej 590zł.

- S. Zachwieja, Tranzytowa inwestycja
Kilka miesięcy bardzo intensywnych robót, w trudnych geologicznie warunkach oraz wzmozonym ruchu samochodowym zaowocowało oddaniem 24 stycznia br. kolektora sanitarnego na odcinku długości 3 150m – od oczyszczalni ścieków na Piaskach do Stacji Kolei Linowej „Palenica”.

- J. Tybur, Reklama dźwignią...
W celu utrzymania klimatu uzdrowiska i dbałości o wygląd, estetykę i harmonię otaczającej nas przestrzeni, konieczne jest uregulowanie lokalizowania reklam, szyldów oraz tablic informacyjnych na terenie miasta.

- Szczawnickie opłatki, kolędowe spotkania, wiadomości szkolne, Związku Podhalan, parafialne, Biuletyn Informacyjny Urzędu Miasta w Szczawnicy

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi wiadomościami zawartymi w nr 185.