Przejdź do stopki

NR 187 Kwiecień 2008

Treść

W nr 187:

- J. Jarocka – Bieniek, Boćki lecą

Bociany – to ptaki w Polsce dobrze znane, niemalże symbol polskiej wsi. Ich powrotu do kraju oczekuje się z niecierpliwością, a przylot witany jest z zadowoleniem. Są zwiastunami powracającej wiosny.

- A. Lelito, Nie zgadzam się biernie na wszystko (Rozmowa z burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorzem Niezgodą)

- S. Zachwieja, Uzdrowisko w pełnym blasku!
Trwają intensywne prace przed pijalnią. W miejsce asfaltu wyłożone będą płyty granitowe, oraz zlikwidowane zostaną schody, żeby ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Z tego miejsca już tylko krok do remontowanej muszli koncertowej i kapliczki „szalayowskiej”. Miejmy nadzieję, że już latem po uzdrowisku rozlegać będzie się muzyka, która będzie koić nadwyrężone nerwy kuracjuszy.

- K. Majerczak, Kaplicka przy Drozdzyku – cz.1
Pani Drozdowska a potem Jej córka Józefa Krzok opiekowały się tą kapliczką i mówiły, że stoi ona na świętym miejscu. Mówiły, że wiedzą od swoich dziadków, że tam było pobojowisko i że są pod kapliczką i obok niej pochowani konfederacji barscy.

- L. Frey, Blask niebios
Kwitnięcie większości goryczek przypada na czas wiosenno-letni lub letnio-jesienny. Najdłużej kwitnie wąskolistna, dzięki czemu jej kwiaty można podziwiać nawet w październiku. Z pienińską jesienią, czy raczej schyłkiem lata, najbardziej chyba kojarzą się goryczka trojeściowa i kropkowana.

- Biuletyn Informacyjny, wiadomości parafialne, szkolne, Związku Podhalan, wystawyZapraszamy do zapoznania się z zawartością całego nr 187!