Przejdź do stopki

NR 192 Wrzesień 2008

Treść
W nr 192:

J. Jarocka – Bieniek, Wieści z serca Afryki cz.II
Republika Centralnej Afryki (Republique Centrafricaine), do której jesienią 1992 roku przybywa ks. Marek Mastalski szczawniczanin, to kraj prawie dwukrotnie większy od Polski (ok. 623tys. km2). Państwo w samym sercu kontynentu, położone w dorzeczach Oubangui (Ubangi – dopływu Kongo) i Chari.

A. Lelito, II Pieniński Festiwal Kultur Górskich: Łemków, Rusnaków i Górali
/.../ festiwal doczekał się „swojej” publiczności, ludzi, którzy przyjechali z najróżniejszych zakątków Polski do Jaworek specjalnie, by wziąć w nim udział! I ta publiczność wyraziła życzenie, by III Pieniński Festiwal Kultur Górskich: Łemków i Górali także odbył się w Jaworkach.

S. Zachwieja, Parkingi potrzebne od zaraz
W czasie nasilonego ruchu samochodowego w mieście brakuje parkingów; ten (przy Urzędzie Miasta – dop.red.) nie rozwiązuje sytuacji, ale pokazuje, że nawet na niewielkim skrawku nieruchomości można zbudować parking wkomponowany pięknie w teren.

L. Frey, Tajemnicze drzewo

/.../ poza stanowiskami naturalnymi, w wielu parkach, spotkać można liczne uprawne odmiany cisa. Bez trudu odnajdziemy je także w samej Szczawnicy (skąd podawał je Zieleniewski w 1852r.) w Parku Górnym. Kilka osobników rośnie w pięknej, zabytkowej alei biegnącej od sanatorium „Hutnik’ do „Modrzewi”.

J. Tybur, Zdobywać Koronę (cz.2)
Ze wszystkich gór Polski Beskid Niski zachował najwięcej autentyzmu i choć brak tu spektakularnych atrakcji przyrodniczych, ma swoich gorących miłośników.

- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 192 gazety „Z doliny Grajcarka”!