Przejdź do stopki

NR 193 Październik 2008

TreśćW nr 193:

J. Jarocka – Bieniek, Wieści z serca Afryki cz.III
Afryka ma swój styl, swój klimat, swoją indywidualność, która wciąga, przykuwa, fascynuje. I nawet po latach nie można się od tego uwolnić....

A. Lelito, Cenek wśród swoich
– wywiad ze Stefanem Kapłaniakiem – Cenkiem, jednym z najsłynniejszych szczawniczan i najbardziej znanych sportowców urodzonych pod Pieninami

S. Zachwieja, Zwyczajni, niezwyczajni
Miłym akcentem zakończył się 48 Memoriał im. Anny i Karola Wernerów, podczas którego zostali odznaczeni zasłużeni dla klubu i polskiego kajakarstwa zawodnicy i działacze KS Pieniny medalami 80.lecia Małopolskiego Okręgowego Związku Kajakowego.

L. Frey, Szczawnickie schody
Wydaje się, że każde schody mają swój „charakter”. Tak więc, mogą być wesołe lub smutne, dumne lub uniżone, poważne lub psotne, czy wreszcie - prostolinijne lub fałszywe./.../Jest ich także pod dostatkiem w Szczawnicy!

J. Tybur, Zdobywać Koronę (cz.3)
Beskid Sądecki kojarzy nam się zazwyczaj z uzdrowiskami w Krynicy, Piwnicznej czy Muszynie, wodami mineralnymi, ośrodkami narciarskimi. Tymczasem, podobnie jak w sąsiednim Beskidzie Niskim, przed wojną rozbrzmiewała tu łemkowska mowa, a ziemie wokół Krynicy i Muszyny stanowiły niemal połowę całej Łemkowszczyzny.

- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 193 gazety „Z doliny Grajcarka”!