Przejdź do stopki

NR 196 Styczeń 2009

Treść


W nr 196:

- J. Jarocka – Bieniek, Pod skrzydłami Anioła
Anioły – boscy posłańcy i opiekunowie, przyjaciele człowieka. Są wśród nas. Zwracamy się do nich z prośbą o pośrednictwo u Boga, w chwilach zwątpienia, niepokoju i strachu. Są poczuciem bezpieczeństwa i naszą nadzieją.

- L. Frey, Witaj zimo!
Ziemowit jesienny to gatunek zanikający. W związku z tym jest objęty w Polsce ścisła ochroną, chociaż nie został wpisany ani na „czerwone listy”, ani do „czerwonych ksiąg”./.../ jest to roślina w całości trująca. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia są bulwy. Dla dzieci ogromną pokusą mogą być owoce, które zawierają niemniej trujące nasiona, kusząco grzechoczące w owocowej torebce i ponoć słodkie.

- A. Lelito, Podwójny benefis
/Państwo Kolkowiczowie/ Przed laty osiedlili się w Szczawnicy, on – rodem z Jabłonki na Orawie, ona – z Ursusa pod Warszawą. Jako nauczyciele – wychowania plastycznego, techniki, ale nie tylko – wychowali całe pokolenia młodzieży. Własne uzdolnienia twórcze realizowali „od zawsze”, a od lat 80.ubiegłego wieku stali się podporą szczawnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

- S. Zachwieja, W blasku betlejemskiej nocy
Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy” działający pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił 4 stycznia z koncertem kolęd i pastorałek p.n. „W blasku betlejemskiej nocy” w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach.

- J. Tybur, Zdobywać Koronę (cz.7)
Na południe od Gorców, dobrze widoczne z Turbacza bieleją w słońcu nasze najmłodsze i najwyższe góry – Tatry. Najbardziej niebezpieczne, groźne i dzikie, fascynujące i piękne, choć zadeptane do ostatniego metra, wciąż nieoswojone i pełne tajemnic.

- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UMiG

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 196 gazety „Z doliny Grajcarka”!