Przejdź do stopki

NR 201 Czerwiec 2009

Treść

W nr 201:

- J. Jarocka – Bieniek, Stefana Jaracza debiut w Dworcu Gościnnym – w 105 rocznicę występu
Od szczawnickiego lata 1904 roku zaczęła się dla Stefana nauka zawodu aktorskiego i obsada w coraz to ambitniejszych sztukach. Został jednym z największych aktorów XX wieku.

- A. Lelito, Jakie będzie nowe Muzeum Pienińskie? (rozmowa z Barbarą Węglarz, dyrektor Muzeum Pienińskiego w Szczawnicy)
Pozyskanie nowego lokum dla Muzeum Pienińskiego w Szczawnicy pozwala na zaprojektowanie lepszej organizacji przestrzeni przeznaczonej do eksponowania kolekcji muzealnej. Pozwala także na zaprezentowanie historii Szczawnicy i regionu pienińskiego w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie czasowym.

- S. Zachwieja, Życzenia dla mam
W sali koncertowej szczawnickiej szkoły muzycznej uczniowie dyplomanci z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Targu wzięli udział w koncercie, który miał być dla nich ostatnim szlifem muzycznym przed zbliżającymi się końcowymi egzaminami.

- L. Frey, Kasza czy trawa?
Perłówka siedmiogrodzka to trawa bardzo ładna, miła w dotyku, toteż łatwo się w niej...zakochać! Ale nawet wtedy, a może szczególnie wtedy miejmy na uwadze, że to gatunek chroniony i zagrożony.

- J. Tybur, Zdobywać Koronę (cz.12)
Zbudowany z grubych warstw piaskowców godulskich masyw Skrzycznego prezentuje się w krajobrazie Kotliny Żywieckiej niezwykle okazale wypiętrzając się ponad otaczające ją obniżenie jednym, blisko 800 – metrowym zrębem.

- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 201 gazety „Z doliny Grajcarka”!