Przejdź do stopki

NR 209 Luty 2010

Treść

 

 W nr 209:


- J. Jarocka – Bieniek, Sól Świętej Agaty
Najważniejsza święta tego imienia to Agata z III wieku urodzona na Sycylii w Katanii, mieście położonym u stóp Etny. Jest jedną z najbardziej czczonych świętych w Polsce.
 

- A. Lelito, Teraz kończę etap inwestowania w zaległości infrastrukturalne... (Wywiad z Grzegorzem Niezgodą, burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica)
Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby każde z planowanych na 2010r. zadań zostało sprawnie wykonane i było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, bo tych zadań jest mnóstwo. Najtrudniejszym technicznie zadaniem będzie przebudowa drogi powiatowej na odcinku od urzędu Miasta do Kociego Zamku i musimy się na nim najbardziej skoncentrować, żeby ta przebudowa przebiegła sprawnie i jak najmniej uciążliwie.
 

- S. Zachwieja, Nowe witacze w mieście
Pierwszy witacz został zainstalowany tuż przed dworcem PKS. Wykonany jest w całości z drewna, z elementami starodawnego styli architektury szczawnickiej. Zastąpił starą metalową konstrukcję, nijak nie pasującą do nowoczesnego wizerunku estetycznego miasta.
 

- L. Frey, Piękne bestie?
Na trujące rośliny musimy uważać o każdej porze roku. I tak, przechadzając się wiosną, w marcu lub kwietniu, po Macelowej Górze, Sokolicy, czy idąc dnem uroczej Doliny Białej Wody, być może natkniemy się na krzew bezlistny, ale za to obsypany różowymi, pachnącymi „hiacyntowo” kwiatami. To wawrzynek wilcze łyko. Uwodzi urodą, ale jest trujący.
 

- J. Tybur, Zdobywać Koronę cz. 19
Góry Bardzkie, choć mają swój niepowtarzalny klimat i oryginalne ukształtowanie terenu, są do dziś jednym z najmniej znanych i najrzadziej odwiedzanym pasmem górskim w Sudetach. Praktycznie całkowicie zalesione i niewysokie nie stanowią wyzwania dla bardziej wymagających turystów.
 

- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 209 gazety „Z doliny Grajcarka” !