Przejdź do stopki

NR 210 Marzec 2010

Treść

 

W nr 210:


- J. Jarocka – Bieniek, Chrońmy jaskółki
Jaskółki są zwiastunami wiosny i przynoszą ludziom radość z odradzającej się przyrody. Cieszyły się więc wielką sympatią i radowano się, kiedy wróciły.
 

- L. Frey, Symbolika roślin
Jednym z bardzo popularnych symboli skromności i pokory jest fiołek. Pewnie dlatego, że w sposób naturalny pochyla się kwiatem ku ziemi, rośnie często w mało atrakcyjnych miejscach, w cieniu i nie jest krzykliwie barwny.
 

- J. Tybur, Zdobywać Koronę cz. 20
Skąd wzięła się nazwa Gór Sowich – nie wiadomo, tym bardziej, że nigdy w tych górach nie było szczególnie wiele sów ani wydarzeń z nimi związanych. Za to ciekawym przedstawicielem fauny tych gór jest muflon, sprowadzony w Góry Sowie na początku XX w. przez hrabiego Sandretzkiego, i którego populacja w tym regionie, szacowana na ponad 600 osobników jest największa w całych Sudetach.
 

- A. Lelito, Ilona Lorenz „Spowiedź dla (nie)pokornych
Autorka bardzo poważny i trudny temat przedstawiła w sposób ciekawy i przystępny, okraszony dobrym humorem. Jest łatwy do przyswojenia zarówno dla tych, którzy spowiadają się często i bez problemu (są tacy?), jak i dla tych mniej chętnych do wyznawania własnych grzechów.

- S. Zachwieja, Docenieni przez Sejm
Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Juhasy” i uczniowie szkoły muzycznej otrzymali z Kancelarii Sejmu RP pokaźnych rozmiarów paczkę z prezentami, w której było wiele gadżetów i folderów sejmowych. Foldery będą dla nich pouczającą lekturą przybliżającą długa historię polskiego parlamentaryzmu i bieżące wydarzenia.
 

- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 210 gazety „Z doliny Grajcarka” !