Przejdź do stopki

NR 228 Wrzesień 2011

Treść

 

 

W nr 228:

- Jolanta Jarocka Bieniek, Ewy Kołaczkowskiej zauroczenie Pieninami, cz. I Dom
W Pieniny przyjeżdżała od dawna. Po raz pierwszy w 1956 roku. Odtąd w Krościenku spędzała coroczny urlop. Dzieliła go na dwie części, w czerwcu i we wrześniu. Po przejściu na emeryturę w latach siedemdziesią-tych bywała już tutaj, na dwumiesięcznych letnich wakacjach. Do roku 1985, roku swojej śmierci. Będąc w Pie-ninach odwiedzała szczawnickie Muzeum tak często jak tylko mogła.

- S. Zachwieja, Strażakom za podpalenia grozi do 10 lat więzienia
W połowie sierpnia doszło do zatrzymania 5 mieszkańców Szczawnicy i Krościenka w wieku od 17 do 23 lat podejrzanych o serię podpaleń na terenie ich miejsca zamieszkania. W trakcie przesłuchań zatrzymani przyznali się do podpalenia zabytkowych budynków „Alma” i „Małuja” i innych pustostanów w tym i ubiegłym roku.

- A. Lelito, Dni Kultury Węgierskiej w Szczawnicy
Z inicjatywy radcy Ambasady Republiki Węgierskiej w Warszawie, dr Imre Molnára, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury po raz pierwszy w Szczawnicy odbyły się Dni Kultury Węgierskiej.

- R.M. Remiszewski, Z Polski do Boliwii
„Muzyka nad Zdrojami” – festiwal dotąd znany jedynie ze Szczawnicy, po raz pierwszy zagościł na Spiszu, w niedzickim zamku „Dunajec”. Wystąpił duet Anna Szarek –Lisiewicz – wiolonczelistka i Urszula Nowakowska – harfistka.

- A. Lelito, „Szkoccy górale” w Szczawnicy
Już po raz ostatni, 27 sierpnia br. można było uczestniczyć w IV Letnim Festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Szósty z serii koncertów poświęcony był muzyce rodem z Wielkiej Brytanii. Na estradzie pod Palenicą wystąpił zespół The Reivers w programie pt. Muzyka szkockich górali.

- L. Frey, Orzechowe perły leśnej menady
Leszczynowe gałązki służyły (służą?) radiestetom do poszukiwania wody, a w przeszłości podobnmo nawet do poszukiwania cennych przedmiotów! Wieść niesie, że za pomocą takiej właśnie różdżki pewien francuski wie-śniak odkrył skarb zakopany na dziedzińcu zamku króla Ludwika XIV!

- A. Lelito, Country po raz czwarty!


- Imprezy kulturalne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 228 gazety „Z doliny Grajcarka” !