Przejdź do stopki

NR 230 Listopad 2011

Treść

 

W nr 230:

Szczawnica ma czystą wodę – otwarcie ujęć i stacji uzdatniania wody dla Miasta Szczawnica

J. Jarocka – Bieniek, Wróbelek
Mały, szary, skromniutki; taka ptasia pospolitość. Prawie go nie zauważaliśmy. A szkoda. Teraz gdy ich jest mało, o wiele za mało, tęsknimy za nimi. Są z nami przecież w zimie. Często dzielnie walczą z mrozem, zamieciami, brakiem pożywienia.

A. Lelito – Szczawniczanie, Jan Majerczak „Student”
Od najmłodszych lat kultywował tradycje góralskie, zawsze miał „łodzionie” góralskie i na wszystkie uroczystości kościelne i świeckie zawsze chodzi po góralsku.

A. Stopka, Kapliczka św. Jacka w Czarnej Wodzie
Od lata tego roku kapliczka jest nocą oświetlona. Rozjaśnia drogę przy ostrym zakręcie, jest taką lampką na otuchę w tym ciemnym miejscu.

S. Zachwieja, Z sukcesem na XVIII Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu
Soliści, Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy” ze Szczawnicy oraz Góralski Chór „Jaworczanie” z Jaworek, prowadzeni przez panią Ewę Zachwieję, kierownika Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, odnieśli duży sukces na XVIII Festiwalu Papieskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej i oddział Związku Podhalan, który odbył się 22 października w sali widowiskowej Zespołu Szkół w Białym Dunajcu.

A. Kondracka – Wiercioch, Mazowsze, cz. 2. Otrębusy
Moim ostatnim przystankiem na Mazowszu była siedziba wybitnego zespołu pieśni i tańca Mazowsze w Otrębusach.

L. Frey, Pokazywanie języka
Jeleni język to paproć okazała, której liście osiągają długość nawet ponad 60 cm. To jedyny w Polsce gatunek paproci, mający nie podzielone, całobrzegie blaszki liściowe, w nasadzie sercowate, na szczycie zaostrzone, jasnozielone, skórzaste, a szerokie na 6 cm.

Imprezy kulturalne, szkolne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 230 gazety „Z doliny Grajcarka” !