Przejdź do stopki

NR 233 Luty 2012

Treść

 

W nr 233:

- J. Jarocka – Bieniek, Marii Steczkowskiej droga w Pieniny
Zakładu kąpielowego w Szczawnicy, jak było wówczas w zwyczaju Steczkowska niestety nie zwiedziła, już późną nocą przyjechał nasz furman, który z Czerwonego Klasztoru udał się drogą okrążającą Pieniny, przez lasy, parowy, urwiska a do tego zupełnie mu nie znaną...Ta niefortunna przeprawa pozbawiła nas zwiedzania zakładu kąpielowego; konie bowiem młode, nieprzywykłe do drogi tak się zmęczyły, że nie można było myśleć o odbywaniu niemi dalszej podróży.

– A. Lelito, Jubileuszowy finał WOŚP w Szczawnicy
Ogółem podczas akcji zebrano kwotę 7 045.91zł. 9 stycznia 2012 pieniądze zostały wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- A. Kondracka – Wiercioch, Podlasie cz.I – Międzyrzec Podlaski
Międzyrzec Podlaski poprzez stulecia swego istnienia i dzięki swojemu położeniu geograficznemu, przechodził z rąk do rąk, splatały się tu kultury: polska, białoruska, litewska, żydowska, miasto było świadkiem wielu wydarzeń historycznych, upadków, rozkwitów i tragedii.

- S. Zachwieja, Rozsławiają wioskę, jej kulturę i tradycję
Na opłatkowym spotkaniu zorganizowanym w remizie OSP przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Jaworek zostały wręczone statuetki i dyplomy dziewięciu osobom II edycji „Zasłużony dla Jaworek”. Wręczyli je: członkowie Zarządu Stowarzyszenia – Józef Stopka, Janina Mazurek i Alicja Cygler.

- L. Frey, Fiołek czarowników
Ta ładna roślinka kwitnie od marca do kwietnia. Jej kwiaty są zapylane przez motyle i pszczoły, a w rozsiewaniu nasion znaczną rolę odgrywają mrówki. Jednakże rozmnaża się głównie wegetatywnie. Botaniczna nazwa tej tak szczegółowo opisanej rośliny brzmi zapewne swojsko, zwłaszcza dla właścicieli ogródków przydomowych. To barwinek pospolity.
Imprezy kulturalne, szkolne, bieżące wiadomości, Biuletyn Informacyjny UM

 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią całego nr 233 gazety „Z doliny Grajcarka” !