Przejdź do stopki

Festyn ekologiczny z PPN w Dzień Dziecka

Festyn ekologiczny z PPN w Dzień Dziecka

Treść

Cyfrowy podgląd miejsc o szczególnej wartości kulturowej i przyrodniczej Szczawnicy i Leśnicy jako narzędzie udostępnienia, edukacji i promocji dziedzictwa przyrodniczo kulturowego obszaru pogranicza polsko słowackiego

__________________________________________________________________

Festyn ekologiczny z PPN w Dzień Dziecka

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka były pełne zabawy i atrakcji. W słoneczny dzień na terenie Szczawnicy odbyła się oficjalna impreza, której organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano Festyn ekologiczny z Pienińskim Parkiem Narodowym, w ramach projektu, który stanowił Cyfrowy podgląd miejsc o szczególnej wartości kulturalnej i przyrodniczej Szczawnicy i Leśnicy jako narzędzie udostępnienia, edukacji i promocji dziedzictwa przyrodniczo kulturowego obszaru pogranicza polsko słowackiego. Dzieci ze szkół Szczawnicy i Leśnicy zwiedzały oraz oglądały wystawy pawilonu PPN po czym wszyscy przeszli ścieżką pieszo – rowerową na plac pod kolejką gdzie rozpoczął się festyn.

Zabawa została zainaugurowana przez konkurs wiedzy o florze i faunie Pienin, przeprowadzony przez pracowników PPN. W konkursie udział wzięła młodzież ze szkół z terenu Gminy Szczawnicy a nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz – Pan Grzegorz Niezgoda, Sekretarz – Pan Tomasz Ciesielka oraz Starosta Leśnicy – Pan Jan Gondek. Przedstawiciele grona najmłodszych chętnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach próbując swoich sił w wspinaczce na ściance, zmierzyli się z pracą strażaka, dowiedzieli się ciekawostek z życia pszczół, które przedstawił im Pszczelarz z Pasieki Jaśminowa Pszczoła, była również zespołowa gra terenowa, którą poprowadził p. Bartek Ciesielka, teatrzyk Chrząszcz brzmi w trzcinie z Rabki ze spektaklem ekologicznym Plum Bulb oraz pokaz iluzji w wykonaniu Grupy Artystycznej Best. Mali widzowie z zaciekawieniem oglądali koncert zespołu „BETI & BOBAS”, a także brali udział w różnego rodzaju angażach scenicznych, gdzie mogły zaprezentować swoje ukryte talenty. Ciekawą atrakcją był również występ beatboxera Łukasza „Kudłatego” Różyckiego. Dla wszystkich biorących udział w sobotnim wydarzeniu dostępne były atrakcje placu zabaw firmy LPG i lody ufundowane przez firmę Koral z Nowego Sącza, cukierki, którymi częstował Sekretarz Pan Tomasz Ciesielka, jabłka od pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury oraz drobne upominki dla każdego, ufundowane przez PKL i JTM. Wszystkie punkty programu budziły wiele emocji, gdyż był to dzień pełen niespodzianek, a dobry humor przy wspaniałej pogodzie dopisywał każdemu.

Cały projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

 

Dziękujemy lokalnym sponsorom:

Pieniński Park Narodowy

Polskie Koleje Linowe

Urząd Miasta i Gminy Szczawnica

Firma LPG – M. i M. Guszkiewicz

Mountain – Touch

Jacak pizzeria i lodziarnia

Solar Spa

JTM s.c.

GOPR

OSP Szczawnica

Lokalna Grupa Działania Gorce - Pieniny