wróć

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - informacje ogólne

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - informacje ogólne

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021, który potrwa do 30 września 2021 r.
Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl.
Został również umożliwiony Państwu telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu.

Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowiska komputerowego przygotowanego do samospisu dla mieszkańców Miasta i Gminny Szczawnica w Urzędzie Miasta i Gminy. Stanowisko to będzie Państwu udostępnione niezwłocznie po otwarciu Urzędu dla klientów.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

 • wywiadu telefonicznego,
 • wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Od dnia 04 maja 2021 r. na terenie Miasta i Gminy Szczawnica rozpoczną pracę rachmistrzowie spisowi, którzy będą spisywać przypisane im osoby pod danym adresem metodą spisu bezpośredniego (o ile pozwolą na to warunki epidemiczne) lub telefonicznie.
Każdy rachmistrz wyposażony będzie w identyfikator ze zdjęciem oraz urządzenie mobilne wyposażone w aplikację do przeprowadzenia spisu. Dane identyfikacyjne rachmistrza będzie można potwierdzić w razie jakichkolwiek wątpliwości w Gminnym Biurze Spisowym z siedzibą w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica pod nr telefonu 18 262 22 03 wew 27 lub 23.

Zapewniamy Państwa, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

Więcej informacji na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać  na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Zachęcamy Państwa do udziału w spisie, pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający Państwa zdrowia i bezpieczeństwa.

Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!

 


    Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony od dnia 1 kwietnia do dnia 30 czerwca 2021 r.

Informujemy jednakże, iż w związku z planowaną nowelizacją ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., termin przeprowadzenia spisu może ulec zmianie – tj. od dnia 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: https://spis.gov.pl/.

Siedziba Gminnego Biura Spisowego w Szczawnicy

Urząd Miasta i Gminy Szczawnica
ul. Szalaya 103
34-460 Szczawnica
tel. 18 2622203 wew. 27 lub 23
e-mail -  usc@szczawnica.pl
Biuro czynne jest w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica,
tj. poniedziałek od godziny 9.00 do 17.00, od wtorku do piątku od godziny 7.30 do 15.30.


Skład Gminnego Biura Spisowego:

 • Grzegorz Niezgoda, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica - gminny komisarz spisowy w Szczawnicy,
 • Joanna Stychno-Ciesielka - zastępca gminnego komisarza spisowego w Szczawnicy,  koordynator gminny,                                          
 • Lucja Czaja - członek,
 • Jolanta Poręba - członek,
 • Marcin Ciesielka - członek
 • Rafał Szatkowski - administrator systemów spisowych GBS.

Zarządzenie nr 120.7.2021 (.pdf)

Przydatne linki:

 1. Lista pytań w NSP 2021
 2. Informacja na temat pracy rachmistrzów
 3. Konkurs pn. Aktywni mieszkańcy w Małopolsce

 

 

Tagi