Przejdź do stopki

59. Międzynarodowe Regaty Slalomowe Memoriał Anny i Artura Wernerów

Treść

W minioną sobotę - 31 sierpnia br. na naturalnym torze kajakowym na Dunajcu odbyły się 59 Międzynarodowe Regaty Slalomowe Memoriał Anny i Artura Wernerów.

W tegorocznej edycji zawodów, sportowe zmagania podjęli zawodnicy z dziewięciu klubów sportowych: KS "Start" Nowy Sącz, AZS-AWF Kraków, KS PIENINY Szczawnica, UKS „Spływ” Sromowce Wyżne, LKK Drzewica, SKS Sokolica Krościenko, KKK Kraków, LUKS Kwisa Leśna oraz Zawisza Bydgoszcz. Startujący w zawodach kajakarze mieli do pokonania trasę slalomu z rozstawionymi 19 bramkami.

Laureaci zajmujący od I do III miejsca otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Ponadto zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali dodatkowo okolicznościowe statuetki.

W drużynowej punktacji najlepsze wyniki osiągnęli kajakarze z KS "Start" Nowy Sącz (267 punktów), drugie miejsce zajął AZS-AWF Kraków (105 punktów), natomiast trzecią lokatę wywalczył KS Pieniny Szczawnica (91 punktów). Kolejne miejsca zajęli: KKK Kraków, LUKS Kwisa Leśna, LKK Drzewica, Zawisza Bydgoszcz, SKS Sokolica Krościenko oraz UKS „Spływ” Sromowce Wyżne.

Najmłodszą uczestniczką zawodów została Łucja Waligóra z SKS "Sokolica" natomiast najmłodszym zawodnikiem był zaledwie siedmioletni Antoni Szczepaniak również reprezentujący SKS "Sokolica".

W imieniu Burmistrza Szczawnicy nagrody wręczał Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica – Tomasz Ciesielka, który na zakończenie sportowej rywalizacji podziękował organizatorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów oraz pogratulował zawodnikom osiągniętych wyników podkreślając, że podziwia zapał i zaangażowanie startujących w regatach kajakarzy.

Zawody stały się również doskonałą okazją do uhonorowania zawodników szczawnickiego Klubu Sportowego PIENINY, którzy osiągają wysokie wyniki nie tylko w krajowym, ale również w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. Jednym z nagrodzonych został laureat VIII miejsca tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów i U23 organizowanych w Krakowie (konkurencja C2 mix) - Konrad Szymanek, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Biuro Podróży Duo Travel. Drugim nagrodzonym był Kacper Zachwieja, który za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 (konkurencja C2 mix), otrzymał od Klubu Sportowego Pieniny specjalną nagrodę.