Przejdź do stopki

Odnowione fontanny - znów zachwycają

Odnowione fontanny - znów zachwycają

Treść

Fontanna na Placu Dietla i ulicy Zdrojowej została odnowiona i ponownie uruchomiona. Po remoncie obie zyskały nowy blask i są gotowe, by cieszyć oczy oraz umilać spacery po naszej pięknej miejscowości.

W ramach prac remontowych dokładnie dopracowano regulację dysz w fontannie na Placu Dietla, aby zapewnić optymalny efekt wodnych strumieni. Teraz wodotrysk prezentuje się jeszcze bardziej imponująco i atrakcyjniej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, strumienie wody reagują na prędkość wiatru, tworząc dynamiczny spektakl. Zainstalowane na nowo iluminacje dodatkowo podkreślają urok tego miejsca tworząc magiczny widok wieczorami.

Fontanna na Placu Dietla to nie tylko piękny wodotrysk, ale także kawałek historii Szczawnicy. Pierwotnie zdobiła ją rzeźba z żelbetonu autorstwa artysty plastyka Stanisława Marcinowy. W 2012 roku przeszła metamorfozę, na jej brzegu pojawiła się nowa figura półnagiej kobiety wykonana z brązu przez artystę-rzeźbiarza z Nowego Targu Michała Batkiewicza.

Miasto na odnowę fontann pozyskało około 5 milionów złotych z programu Polski Ład. W projekcie "Rewitalizacji historycznego centrum uzdrowiska Szczawnica oraz Placu Dietla" przewidziano również przebudowę nawierzchni ulicy Zdrojowej, drogi do kościoła parafialnego pw Św. Wojciecha i schodów w kierunku apteki Cefarmu. W programie uęto w również remont schodów w kierunku budynku Inhalatorium, przebudowę ciągu pieszego wzdłuż ulicy Zdrojowej w kierunku centrum  Szczawnicy i wymianę elementów oświetlenia dekoracyjnego oświetlającego sztuczny potok i alejki spacerowe.