wróć
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W dniu 19 lipca 2021 r, tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radość, za każdy siły włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.
Słowa uznania pod adresem Jubilatów oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei, księdza proboszcza Parafii w Szczawnicy Tomasza Kudronia, Sekretarza Miasta Tomasza Ciesielki oraz Z-cy kierownika USC Joanny Stychno-Ciesielki. Był to najbardziej wzniosły i wzruszający moment podczas spotkania jubileuszowego.
Wśród jubilatów uhonorowanych medalami, którzy ponad pół wieku temu w 1969 i 1970 roku  stanęli na ślubnym kobiercu, przysięgali sobie wierność i nieskończoną miłość, a dziś mieli okazje usłyszeć gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania znalazło się  17 par z terenu Miasta i Gminy Szczawnica.
1.Państwo Krystyna i Teofil  Botor
2.Pańśtwo Irena i Michał Ciesielka
3.Państwo Janina i Władysław Jama
4.Państwo Maria i Stanisław Ligas
5.Państwo Anna i Józef Madeja
6.Państwo Maria i Zbigniew Naglik
7.Państwo Maria i Jan Ondycz
8.Państwo Anna i Stanisław Owsianka
9.Państwo Czesława i Edmund Rogowscy
10.Państwo Helena i Michał Węglarz
11.Państwo Stanisława i Stanisław Węglarz
12.Państwo Maria i Marian Wrzesień
13.Państwo Danuta i Szczepan Zachwieja
14.Państwo Janina i Marian Zachwieja
Nieobecnym z uwagi na stan zdrowia Jubilatom Państwu Stanisławie i Janowi Chryc, Wiesławie i Waldemarowi Kubińskim oraz Alinie i Marianowi Salamon życzymy dużo zdrowia i pogody ducha.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze przy wtórze kapeli góralskiej. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i życzenia. Za pomyślność i następne 50 lat we dwoje wzniesiono toast lampką szampana Uczestnicy odśpiewali jubilatom chóralne Sto lat.  Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Burmistrza na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień.  Wspominano przeżyte nie zawsze łatwe lata, pracę oraz radość z wychowania dzieci, wnuków i prawnuków.


Wszystkim „Złotym Jubilatom”, życzymy kolejnych lat w zdrowiu i harmonii oraz radości i satysfakcji z tego, co przez te pół wieku zbudowali trwając przy sobie zgodnie z przyrzeczeniem: w zdrowiu i w chorobie, w smutku i w radości w bogactwie i w biedzie….

 

GALERIA