Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w sprawie przystąpienia do programu dystrybucji węgla dla mieszkańców Gminy.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w sprawie przystąpienia do programu dystrybucji węgla dla mieszkańców Gminy.

 

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, informuję, że Miasto i Gmina Szczawnica przystępuje do programu dystrybucji węgla po cenie preferencyjnej dla mieszkańców Gminy.

 

Do dokonania zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Zgodnie z zapisami ww. ustawy zakup ten będzie podzielony na dwie transze: max. 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony w styczniu 2023 r.

Mieszkaniec Miasta i Gminy Szczawnica, aby kupić węgiel w preferencyjnej cenie musi złożyć do Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica wniosek dotyczący zapotrzebowania na preferencyjny zakup węgla (do pobrania poniżej) lub pobrać w siedzibie Urzędu.

 

Dystrybucją węgla zajmował się będzie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczawnicy

 

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w sprawie przystąpienia do programu dystrybucji węgla dla mieszkańców Gminy (BIP)

 

wniosek_zakup_węgla (.docx)

 

Rozporządzenie Ministra Aktywów Państwowych ws. ilości paliwa stałego (.pdf)

Rozporządzenie Ministra Aktywów Państwowych w sprawie wykazu podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego (.pdf)

Ustawa (.pdf)