wróć

Od 23 czerwca rachmistrzowie rozpoczynają wywiad bezpośredni.

Rachmistrzowie rozpoczęli pracę w terenie

 w formie wywiadów bezpośrednich.

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi z terenu Miasta i Gminy Szczawnica rozpoczęli wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis został przedłużony do 30 września 2021 r..

W  prosty sposób można sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.

Poproś rachmistrza aby wylegitymował się identyfikatorem i zweryfikuj jego tożsamość poprzez:

  • specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ ,
  • kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w Szczawnicy.

Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet lub nie realizowały spisu przez wywiad telefoniczny z rachmistrzem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 1143), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

Identyfikator rachmistrza (.jpg)

plakat NSP (.pdf)

plakat NSP 2 (.pdf)

plakat NSP 3 (.pdf)

plakat NSP 4 (.pdf)

plakat NSP 5 (.pdf)

Tagi